طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

مصرف صحیح آب یک نوع عزم ملی است

ارسال شده : مهر ۲۶, ۱۳۹۴ / ساعت : ۹:۳۲ ٫ب٫ظ
۰

فرماندار مرند با اشاره به مصرف ۸۵ درصد از آب تولیدی در کشور گفت: این مقدار مصرف از آب یک فاجعه است و باید مصرف صحیح آب در دستور کار قرار بگیرد که یک نوع عزم ملی است. تقی کرمی روز یکشنبه در جلسه شورای حفاظت از آب شهرستان مرند هدف اصلی این شورا را […]

997 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 3981

فرماندار مرند با اشاره به مصرف ۸۵ درصد از آب تولیدی در کشور گفت: این مقدار مصرف از آب یک فاجعه است و باید مصرف صحیح آب در دستور کار قرار بگیرد که یک نوع عزم ملی است.

تقی کرمی روز یکشنبه در جلسه شورای حفاظت از آب شهرستان مرند هدف اصلی این شورا را جلوگیری از برداشت های غیرمجاز آب از چاه ها تلقی کرد و اظهار داشت: اهداف این شورا باید در راستای رشد ذخیره ای سفره های زیرزمینی باشد.

ایشان یکی از راه های برداشت غیرمجاز آب را در خانه باغ ها اعلام کرد و افزود: در بیشتر خانه باغ ها چاه های غیرمجاز وجود دارد که می توان برای آگاهی از وجود این چاه ها به میزان مصرفی برق آنها مراجعه کرد که به خوبی نشان دهنده وجود یا عدم وجود چاه های غیرمجاز است است.

وی ادامه داد: در صورت بالا بودن میزان مصرفی برق خانه باغ ها به آنها هشدار داده شود و یا از طریق دادگستری برای بازرسی از این خانه باغ ها اقدام شود.

کرمی تعداد چاه های غیرمجاز مسدود شده در شش ماهه اول سال را ۲۸ حلقه اعلام کرد و گفت: در مقابل این تعداد ۱۲۸ حلقه چاه در طول سال پایش و ساماندهی شده است.

ایشان افزود: بیش از ۴۰۰ حلقه چاه در سطح شهرستان مجهز به کنتور هوشمند آب و برق هستند که شارژ این کنتورهای هوشمند در سال آبی ۹۴-۹۵ حتما صورت خواهد گرفت.

فرماندار ویژه مرند دولت یازدهم را در مورد تامین آب زراعی و آب شرب مرند بسیار پرتلاش توصیف کرد و بیان داشت: از طریق ماده ۱۸۰ فرمانداری ها مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای سد بناب تعلق داده ایم تا شاهد ذخیره حداقل یک میلیون مترمکعب آب در سد بناب در سال جاری باشیم.

وی همچنین بیان داشت: از طریق همین ماده یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی سد زنوز هزینه می شود.

۳ ۴

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :