- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

مصرف صحیح آب یک نوع عزم ملی است

Posted By admin On مهر ۲۶, ۱۳۹۴ @ ۹:۳۲ ٫ب٫ظ In اخبار,اخبار ویژه,اطلاعیه ها | No Comments

فرماندار مرند با اشاره به مصرف ۸۵ درصد از آب تولیدی در کشور گفت: این مقدار مصرف از آب یک فاجعه است و باید مصرف صحیح آب در دستور کار قرار بگیرد که یک نوع عزم ملی است.

تقی کرمی روز یکشنبه در جلسه شورای حفاظت از آب شهرستان مرند هدف اصلی این شورا را جلوگیری از برداشت های غیرمجاز آب از چاه ها تلقی کرد و اظهار داشت: اهداف این شورا باید در راستای رشد ذخیره ای سفره های زیرزمینی باشد.

ایشان یکی از راه های برداشت غیرمجاز آب را در خانه باغ ها اعلام کرد و افزود: در بیشتر خانه باغ ها چاه های غیرمجاز وجود دارد که می توان برای آگاهی از وجود این چاه ها به میزان مصرفی برق آنها مراجعه کرد که به خوبی نشان دهنده وجود یا عدم وجود چاه های غیرمجاز است است.

وی ادامه داد: در صورت بالا بودن میزان مصرفی برق خانه باغ ها به آنها هشدار داده شود و یا از طریق دادگستری برای بازرسی از این خانه باغ ها اقدام شود.

کرمی تعداد چاه های غیرمجاز مسدود شده در شش ماهه اول سال را ۲۸ حلقه اعلام کرد و گفت: در مقابل این تعداد ۱۲۸ حلقه چاه در طول سال پایش و ساماندهی شده است.

ایشان افزود: بیش از ۴۰۰ حلقه چاه در سطح شهرستان مجهز به کنتور هوشمند آب و برق هستند که شارژ این کنتورهای هوشمند در سال آبی ۹۴-۹۵ حتما صورت خواهد گرفت.

فرماندار ویژه مرند دولت یازدهم را در مورد تامین آب زراعی و آب شرب مرند بسیار پرتلاش توصیف کرد و بیان داشت: از طریق ماده ۱۸۰ فرمانداری ها مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای سد بناب تعلق داده ایم تا شاهد ذخیره حداقل یک میلیون مترمکعب آب در سد بناب در سال جاری باشیم.

وی همچنین بیان داشت: از طریق همین ماده یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی سد زنوز هزینه می شود.

۳ [1] ۴ [2]


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=3981

URLs in this post:

[1] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2015/10/320.jpg

[2] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2015/10/415.jpg

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.