طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

مانور مشترک عملیات تروریستی در مسیر خطوط لوله گاز در مرند برگزار شد

ارسال شده : اکتبر 28, 2015 / ساعت : 7:52 ق.ظ

همزمان با هفته پدافند غیرعامل مانور مشترک عملیات تروریستی و خرابکاری در مسیر خطوط لوله گاز منطقه هشت استان آذربایجان شرقی، صادراتی به کشور ترکیه و نخجوان مرز مشترک استان های آذربایجان شرقی و غربی در نزدیکی روستای قاپلیق شهرستان مرند برگزار شد. فرماندار ویژه شهرستان مرند ظهر سه شنبه در مانور قطعی گاز ناشی […]

998 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 4092

همزمان با هفته پدافند غیرعامل مانور مشترک عملیات تروریستی و خرابکاری در مسیر خطوط لوله گاز منطقه هشت استان آذربایجان شرقی، صادراتی به کشور ترکیه و نخجوان مرز مشترک استان های آذربایجان شرقی و غربی در نزدیکی روستای قاپلیق شهرستان مرند برگزار شد.

فرماندار ویژه شهرستان مرند ظهر سه شنبه در مانور قطعی گاز ناشی از عملیات تروریستی هدف از اجرای این مانور را تمرین مدیریت بحران اعلام کرد و گفت: چرایی اجرای این مانور کسب آمادگی لازم برای مقابله با بروز حوادث غیرمترقبه می باشد و اینکه در حداقل زمان وضعیت بحرانی پیش آمده را کنترل کنیم.

تقی کرمی ایستگاه انتقال گاز منطقه هشت استان آذربایجان شرقی واقع در نزدیکی روستای قاپلیق شهرستان مرند را یکی از حساس ترین مراکز انتقال گاز دانست و افزود: با توجه به اینکه این مرکز انتقال گاز یک خط صادراتی محسوب می شود؛ بنابراین ممکن است هر لحظه از سوی عوامل تروریستی تهدید شود.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه تمامی شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی از این خط انتقال گاز تغذیه می شوند بلکه بخشی از استان های زنجان، گیلان، اردبیل و کردستان نیز از آن بهره مند می شوند.

ایشان فاصله مرکز شهرستان مرند با محل اجرای مانور را بیش از ۴۶ کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به نزدیکی مکان وقوع مانور به شهرستان خوی از استان آذربایجان غربی و معین بودن این شهرستان برای مرند، اولین کمک های امدادی و آتش نشانی از شهرستان خوی به محل وقوع حادثه رسیدند.

کرمی به نتایج مانور عملیاتی خطوط گاز صادراتی اشاره کرد گفت: قطعاَ باید مانور اجرا شده به صورت کارشناسی بررسی شود و نقاط قوت و ضعف آنبرای تقویت و برطرف سازی بیان شود.

ایشان یکی از مهم ترین پیامدهای این مانور را رفع نگرانی مردم از قطعی گاز در مواقع عملیات های تهدیدی دشمن و آگاهی از خطرات احتمالی و آمادگی لازم جهت مقابله با این تهدیدات دانست.

مدیرکل مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی نیز نقطه عطف مانور قطعی گاز ناشی از عملیات تروریستی بین دو استان آذربایجان شرقی و غربی را شناختن یکدیگر اعضای مدیریت بحران دو شهرستان مرند و خوی و تعامل هرچه بیشتر در زمان های مدیریت اعلام کرد.

خلیل ساعی با تاکید به شناسایی نقاط قوت و ضعف تمامی کارگروه های درگیر در بحران گفت: ارتقای آمادگی کارکنان سازمان ها و نهادها، سریع ترین عکس العمل در کمترین زمان ممکن با دقت بالا باید در دستور کار سازمان ها و ادارات موثر در مدیریت بحران قرار گیرد.

۱ ۲ ۳ ۴

۱ ۲ ۳ ۴

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :