طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

هزینه برای کتاب سرمایه گذاری بلند مدت است.

ارسال شده : آذر ۱, ۱۳۹۴ / ساعت : ۳:۵۱ ٫ب٫ظ
۰

تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در مراسمی که به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی در محل سالن اداره ارشاد برگزار شد با اشاره به آغاز هفته بسیج گفت: هفته بسیج یاد آور رشادتها و ایثارگری عزیزانی است که با با شجاعت و از خود گذشتگی این مرزو بوم را از دست […]

809 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 4421

تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در مراسمی که به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی در محل سالن اداره ارشاد برگزار شد با اشاره به آغاز هفته بسیج گفت: هفته بسیج یاد آور رشادتها و ایثارگری عزیزانی است که با با شجاعت و از خود گذشتگی این مرزو بوم را از دست دسمنان محافظت کرده و می کنند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با تشکر از زحمات مسئولین در امر ترویج کتاب و کتابخوانی بیان داشت: در دین مبین اسلام بر اهمیت ، کتاب و کتابخوانی سفارش بسیار شده است ولی متاسفانه در کشور ما میزان مطالعه افراد کمتر است .

وی وضعیت کتابخوانی در کشور را نامطلوب خواند و افزود: باید با اجرای برنامه‌های اثرگذار و کاربردی به مرحله‌ای برسیم که کتاب به عنوان یکی از نیازهای ضروری در سبد خانوار قرار گیرد.

وی افزود: آموزش و پرورش ، دانشگاه ها و مراکز علمی در پر رونق کردن ارزش کتاب و کتابخوانی نقش عمده ای دارند و از همه مهمتر خانواده ها باید این امر مهم را در بین خود بخصوص کودکان ترویج دهند ولی متاسفانه در جامعه امروز ما وجود شبکه های مجازی باعث عدم رشد این مقوله شده است.

وی با اشاره به نقش خانواده ها در ترویج کتاب در بین کودکان و نوجوانان بیان داشت: سنگ بنای مطالعه را باید در خانواده ها نهادینه کرد که مادران عزیز در این میان نقش پر رنگتری دارند و می تواند فرزندان خود را به امر کتابخوانی ترغیب نمایند .

فرماندار ویژه مرند با تأکید بر اینکه فرهنگ مطالعه باید در دوران کودکی در فرد نهادینه شود، افزود: شخصیت فرد در این دوران شکل می‌گیرد و باید فرهنگ ناب کتابخوانی را در زمان کودکی باالاخص در دو الی پنج سالگی به فرزندان آموزش داد.

کرمی در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش مسئولین امر کتاب جهت جذب خیرین عنوان داشت: مسئولین عرصه کتاب برای شناسایی خیرین همت کنند تا بتوان از ظرفیت بزرگ خیرین در امورات کتابخانه استفاده کرد چرا که با ورورد خیرین در شهرستان مرند باالخص در بحث مدرسه سازی و حوزه بهداشت شاهد تحولاتی عظیم در هر دو حوزه بوده ایم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد : شهرداران ، اعضا محترم انجمن کتابخانه ها به کتابخانه ها بیشتر توجه داشته باشند و با پرداخت به موقع سهم کتابخانه ها باری از مشکلات آنها برداشته تا در جهت پویایی کتابخانه های شهرستان قدمهای مثبتی برداشته شود.

شهرداری باید مطابق قانون معوقات خود را به این نهاد فرهنگی بپردازد .

وی عنوان داشت: هزینه برای کتاب سرمایه گذاری بلند مدت است و کمک برای کتابخانه ها هزینه تلقی نمی شود بلکه یک سرمایه گذاری است.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مرند با بیان اینکه هرگونه هزینه‌کرد در حوزه مربوط به کتاب و کتابخوانی، سرمایه‌گذاری اثربخش است، گفت: با برنامه‌ریزی‌های مناسب و اقدامات فرهنگی، فرهنگ کتابخوانی را در جامعه و به ویژه در میان جوانان تقویت کرد.

فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به راه اندازی کتابخانه سیار ،اظهار داشت: شهرداران در زمینه راه اندازی کتابخانه سیار همت کنند که امید است با همکاری شهرداران محترم و اختصاص منابع برای خرید خودرو لازم در اختیار مراکز مربوطه قرار گیرد تا با گردش این کتابخانه سیار در اطراف شهر و روستاها افراد زیادی از این نعمت بهره مند شوند .

 

۱ ۲ ۳ ۴

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :