طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

بیشترین مصرف آب در حوزه کشاورزی است .

ارسال شده : دسامبر 9, 2015 / ساعت : 1:47 ب.ظ

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در جلسه شورای حفاظت از منابع آب که در محل فرمانداری برگزار گردید بر کنترل چاههای غیر مجاز تاکید کرد . تقی کرمی گفت: همکاری دادستان محترم و نیروی انتظامی برای مسدود کردن چاههای غیر مجاز ستودنی است و لازم است امور منابع آب شهرستان با همکاری دستگاههای […]

859 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 4632

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در جلسه شورای حفاظت از منابع آب که در محل فرمانداری برگزار گردید بر کنترل چاههای غیر مجاز تاکید کرد .

تقی کرمی گفت: همکاری دادستان محترم و نیروی انتظامی برای مسدود کردن چاههای غیر مجاز ستودنی است و لازم است امور منابع آب شهرستان با همکاری دستگاههای ذیربط اقدامات موثرتری انجام دهد .

وی در ادامه با اشاره به مصرف بیشتر آب در بخش کشاورزی گفت: بخش کشاورزی ۸۰ الی ۹۰ درصد مصرف آب را به خود اختصاص داده و بخش صنعت و خانگی تنها ۱۰ درصد مصرف آب را دارند که بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است که باید با ارائه راهکارهایی در جهت مصرف بهینه آب را تلاش کنیم .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه بر ضرورت نهادینه شده فرهنگ صحیح مصرف آب در بخش کشاورزی و حتی خانگی از طریق دستگاههای مختلفی چون بسیج ، روحانیون ، جهاد کشاورزی ، آموزش و پرورش و… تاکید کرد .

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با اشاره به نصب کنتور های هوشمند برای چاههای کشاورزی افزود: نصب کنتور های هوشمند باعث بهینه سازی در مصرف آب ، ذخیره سازی حفره های زیر زمینی و ساماندهی برداشت می شود.

در ادامه وی با بیان لزوم همکاری دستگاههای مسئول برای جبران کمبود آب و جلوگیری از برداشت غیر مجاز و فرهنگ سازی در زمینه های اصلاح الگوی کشت و کاهش مصرف آب تاکید کرد .

در ابتدای این جلسه محمدی مدیر امور منابع آب شهرستان تعداد کل چاههای موجود در شهرستان را ۱۱۳۲ حلقه بیان کرد .

محمدی گفت:از این تعداد چاه ۸۷۸ حلقه فعال بوده و در سال بالای ۱۳۲ میلیون متر مکعب آب تخلیه می شود .

وی با اشاره به وضعیت چاههای غیر مجاز شهرستان عنوان داشت: تعداد ۲۵۴ چاه متروکه و غیر فعال ، ۵۸۵ چاه عمیق فعال و ۲۹۴ چاه نیمه فعال عمیق وجود دارد .

مدیر امور منابع آب شهرستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای نصب کنتور های هوشمند افزود:تعداد ۲۲۶ کنتور هوشمند نصب شده که مبلغ ۱۸ کنتور جهت خریداری واریز و برای ۱۷۱ حقله چاه در دست اقدام برای خرید هستیم .

وی بیان داشت : از سال ۸۵ چاههای شهرستان مورد شناسایی قرار گرفته که نصب کنتور هوشمند از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است

محمدی با تاکید بر همکاری بیشتر امور منابع آب شهرستان با دستگاههای ذیربط گفت: با همکاری دستگاه قضایی و انتظامی در سال جاری تعداد ۱۸ حلقه چاه غیر مجاز مسدود شده و دستگاههای حفاری آنها ضبط شده است .

توجه به مصرف آب به ویژه در بخش کشاورزی، استفاده از روشهای نوین آبیاری، برخورد با چاههای غیر مجاز، استفاده از کنتور های هوشمند در چاههای آب از اهم موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

۱

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :