- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

افزایش ضریب اشتغال شهرستان از ۶ به ۱۰ درصد

Posted By admin On دی ۳, ۱۳۹۴ @ ۳:۲۴ ٫ب٫ظ In اخبار,اخبار ویژه,اطلاعیه ها | No Comments

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان گفت: برای حل مشکلات و رونق اقتصادی انتظارات بیشتری از کارگروه اشتغال است که در این راستا وظیفه صندوق کار آفرین امید بیشتر است .

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با بیان اینکه اساسی ترین مشکل و مسئله کشور تولید ، اقتصاد و اشتغالزایی است افزود: اگر ایراد و آسیبی وجود دارد باید شناسایی کنیم و برای هر مورد راهکاری داشته و در جهت صحیح گام برداریم تا به آن هدفی که موجب برطرف شدن مشکلات تولید ، اقتصاد و اشتغال زایی می شود برسیم.

وی بیان داشت : در برخی موارد خدمات و وامهایی که دولت در راستای اشتغال زایی پرداخت کرده نتوانسته منجر به اشتغال زایی در شهرستان شود که لازم است دستگاه های ذیربط پیگیری نمایند .

کرمی با بیان اینکه در سامانه رصد آمار درستی ثبت شود خاطر نشان شد: ضرورت دارد در جهت برنامه ریزی مسئولین ارشد کشوری اطلا عات و میزان و تعداد اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد اشتغال دقیق ثبت شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اعتبار شهرستان در زمینه اعطای وام خود اشتغال بیان داشت: سهم شهرستان در سال جاری مبلغ ۹۴۲ میلیون تومان بوده است .

۱۱۳ [1]

در ادامه آخوند زاده مدیر صندوق کار آفرین استان آذربایجان شرقی ( مهر امام رضا ع) گفت: سقف تسهیلات اعطایی از طرف این صندوق از ۲۰۰ الی ۲۵۰ میلیون تومان است و بیشتر از آن از عهده این صندوق خارج است .

وی گفت: باید طرحهای موجود برای دریافت وام مطالعه شده و واقعی باشند و نظارت بیشتری بر آنها صورت گیرد .

آخوند زاده افزود: به دلیل پتانسیل بالای شهرستان ، ضریب اشتغال شهرستان از ۶ به ۱۰ درصد رسیده است .

مدیر صندوق کار آفرین استان عنوان داشت: در کل استان ۲۳۵ نفر وام خود اشتغال اعطا شده که کل مبلغ آن بالای ۱۸ میلیارد ریال می باشد .

وی با اشاره به آمار شهرستان گفت: از تعداد ۲۳۵ فقره پرونده ، سهم شهرستان مرند ۳۰ نفر بوده است .

آخوند زاده با اشاره به بحث خود اشتغالی گفت: در بحث خود اشتغال در سطح استان ۶۲۸ فقره پرونده با اعتبار بالای ۱۳۵ میلیارد ریال تشکیل شده که سهم شهرستان مرند ۷۶ پرونده با اعتبار بالای ۱۴ میلیارد ریال می باشد .

وی گفت: در کل استان بیش از ۱۱ هزار فقره پرونده تشکیل شده که ۵۲ درصد مجموع پرونده ها و جذب اعتبار مر بوط به شهرستان مرند است .

وی با اشاره به آمار کلی استانی عنوان داشت: ۸ میلیارد ریال در زمینه پرداخت وام ازدواج ، ۱۷ میلیارد ریال در زمینه زلزله و.. بوده است که در کل مبلغ ۶۸ میلیارد تومان جذب منابع داشته ایم .

۱۱۱ [2]

۱۱۲ [3]

۱۱۴ [4]


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=4756

URLs in this post:

[1] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2015/12/1131.jpg

[2] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2015/12/1114.jpg

[3] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2015/12/1121.jpg

[4] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2015/12/1141.jpg

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.