طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

جوابیه روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند/فرمانداری در اجرای وظایف خود کوتاهی نکرده است

ارسال شده : دی ۲۱, ۱۳۹۴ / ساعت : ۷:۰۳ ٫ب٫ظ
photo_2015-12-22_08-37-06

جوابیه روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند در پاسخ به مطلب منتشر شده از زبان آقای بهنام مفضفی در پایگاه خبری دیار آذربایجان به نقل از پایگاه خبری آناج در روز دوشنبه مورخه ۹۴/۱۰/۱۴ که مواردی را جهت تنویر افکار عمومی اعلام می گردد. فرمانداری مرند در ایفای وظایف قانون و نظارتی […]

1155 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 4929

جوابیه روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند در پاسخ به مطلب منتشر شده از زبان آقای بهنام مفضفی در پایگاه خبری دیار آذربایجان به نقل از پایگاه خبری آناج در روز دوشنبه مورخه ۹۴/۱۰/۱۴ که مواردی را جهت تنویر افکار عمومی اعلام می گردد.

  • فرمانداری مرند در ایفای وظایف قانون و نظارتی خود در مقابل مصوبات شورا های اسلامی شهرها اعلام می دارد : اولا :فرمانداری مرند جز اولین فرمانداری های استان بوده که از اول سال ۱۳۹۳ اقدام به تشکیل کمیته انطباق مصوبات شورا ها با قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورا های اسلامی نموده است. ثانیا:تمامی مصوبات شورا های اسلامی شهر ها در کمیته انطباق مطرح و در ظرف زمانی مقرر اعلام نظر نموده است .
  • فرمانداری در اجرای ماده ۸۰ قانونی تشکیلات، وظایف و اختیارات شورا های اسلامی کشور در طول سالهای ۱۳۹۳و۹۴ برای ۱۰۰ مورد از مصوبات شورای اسلامی شهر مرند اعتراض نموده و جهت رفع ایرادات قانونی در ظرف زمانی مقرر به شورای اسلامی ابلاغ کرده است. ولی متاسفانه شورای اسلامی شهر مرند بدون توجه به وظایف قانونی مصرح شده در ماده ۸۰ که اعلام می دارد ” شورا موظف است ظرف ده روز از تاریخ وصول اعتراض ، تشکیل جلسه داده و به موضوع رسیدگی و اعلام نظر نماید در صورتی که شورا در بررسی مجدد از مصوبه مورد اختلاف عدول ننماید موضوع برای تصمیم گیری نهایی به هیات حل اختلاف ذیربط ابلاغ می شود” ولی با کمال تاسف روسای وقت شورای اسلامی بیشتر مصوبات اعتراضی فرمانداری را تا سه ماهه سوم سال ۱۳۹۴ در صحن علنی شورا طرح ننموده است.
  • آنچه از ماده ۸۰ قانون تشکیلات ، وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی کشور مستفاد می شود این است که شوراها در قبال اعتراض فرمانداری و سایر مراجع( شورای فرا دست، شهرداری ذیربط و…) به مصوبات دو وظیفه دارند الف: طرح موضوع در اولین جلسه علنی و تمکین به اعتراض فرمانداری و سایر مراجع ب: اصرار بر مصوبات قبلی و انعکاس مجدد فرمانداری جهت ارجاع به شورای حل اختلاف استان.
  • وقتی شورای اسلامی شهر در ظرف زمانی مقرر در قانون (۱۰ روز ) اعتراض های فرمانداری را در صحن علنی شورا طرح و اتخاذ تصمیم نکند به عبارت دیگر اصرار بر اجرای مصوبات قبلی ننموده باشد ، از منظر قانون ،نظریه فرمانداری قطعی تلقی شده و شهرداری و سازمانهای تابعه شهرداری و سایر اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی ذی نفع از مصوبات شورا ، تکلیف و وظیفه ای در قبال آن مصوبات ندارند و در صوت اجرا نمودن مصوبات مورد اعتراض فرمانداری مجریان ، تخلف از قانون نموده اند .
  • حسب بررسی های انجام یافته علیرغم اعتراض فرمانداری به بیش از ۱۰۰ مورد از مصوبات شورای اسلامی شهر مرند و ابلاغ آن به شورا و شهر داری مرند ، بر خلاف نقض صریح قانون، برخی از مصوبات دارای ایراد قانونی را با علم و اگاهی اجرا نموده اند . لذا بخشی از پرونده مطروحه در مراجع ذی صلاح مربوط به این گونه تخلفات است.
  • مطابق بند های۱۴ و ۳۰ ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی کشور در خصوص وظایف شورا ها اعراض می دارد :

بند ۱۴: تصویب معاملات و نظارت بر آنها اعم از خرید و فروش، معامله ، اجاره و استیجاره که به نام شهر و شهرداری صورت می پذیرد با در نظر گرفتن صرفه و صلاح و با رعایت مقررات آئین نامه مالی و معاملات شهرداری

بند ۳۰:نظارت بر حسن اداره امور مالی شهرداری و کلیه سازمان ها، موسسات ، شرکتهای وابسته و تابعه شهرداری و حفظ سرمایه، دارایی ها، اموال عمومی و اختصاصی شهرداری، همچنین نظارت بر حساب در آمد و هزینه آنها با انتخاب حسابرس رسمی و اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار و پی گیری لازم براساس مقررات قانونی.

با امعان نظر به بند های ۱۴و ۳۰ ماده ۷۱ ، شورای اسلامی شهر مرند موظف و مکلف بود مانع از اجرایی شدن مصوبات مورد اعتراض فرمانداری گردد.مضافا حسب بند های فوق الذکر نظارت بر عملکرد مالی ، عمرانی ، و… شهرداری بر عهده شورای اسلامی شهر می باشد .

اما در خصوص اظهارات آقای مفضفی چند تا سوال مطرح می شود که انتظار می رود ایشان جهت تنویر افکار عمومی پاسخ های لازم را ارائه نمایند .

مطابق تبصره یک ماده ۸۰ قانون صدر الاشاره نظارت بر مصوبات شورهای شهر و شهرستان از اختیارات شورای اسلامی استان نیز می باشد .

با توجه به اینکه آقای مفضفی از اعضای محترم شورای اسلامی استان می باشد اعلام فرمایند :

۱ -آیا تاکنون شورای اسلامی استان به وظایف نظارتی خود در خصوص عملکرد شورای اسلامی شهر مرند عمل نموده است یا خیر؟

۲ آیا تاکنون بر مصوبات شورای اسلامی شهر مرند که حسب قانون یک نسخه از مصوبات به شورای اسلامی فرا دست ( استان ) ارسال می گردد، اظهار نظری نموده است یا خیر ؟ و اگر ایراد و اعتراضی بر مصوبات شورای اسلامی شهر مرند داشتند چرا تاکنون حتی یک فقره نیز به فرمانداری جهت جلوگیری از اجرایی شدن مصوبات خلاف ارسال ننموده اند .

ایشان می فرمایند : “ای کاش در طول دو سال فرمانداری بر امور نظارت می کرد تا این مشکل بوجود نمی آمد “، همانگونه که در صدر متن اشاره شد ، فرمانداری به بیش از ۱۰۰ مورد از مصوبات شورا اعتراض نموده است و در صورت نیاز می توان متون مورد اعتراضی فرمانداری را منتشر نمود .

اما جهت اثبات صداقت گفتاری آقای مفضفی انتظار می رود حداقل یک مورد از موارد اعتراض شورای استان را جهت تنویر افکار عمومی منتشر نمایند تا سیه روی شود هر چه در او غش باشد .

در پایان چون به فرمانداری اتهام عدم نظارت بر مصوبات را وارد نموده است لذا فرمانداری حق طرح دعوی علیه ایشان را در محاکم قضایی برای خود محفوظ می داند .

روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :