- پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند - http://main.fmarand.ir -

برنامه ها و فعالیتهای امور زندانها در راستای بازتوانی و بازگشت سعادتمندانه مدد جویان باشد

Posted By admin On بهمن ۱۴, ۱۳۹۴ @ ۵:۴۸ ٫ب٫ظ In اخبار,اخبار ویژه,اطلاعیه ها | No Comments

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، جلسه ای با محوریت بررسی مسائل و مشکلات زندانهای شهرستان با حضور اعضا محترم شورای تامین ، مدیر کل امور زندانهای استان ، سر پرست معاونت برنامه ریزی و بودجه استان به ریاست کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل زندان برگزار شد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند ضمن تبریک دهه مبارک فجر برا اجرای برنامه ها و فعالیتهای اصلاحی و تربیتی در راستای بازتوانی و بازگشت سعادتمندانه مدد جویان در سایه اشتغال و حرفه آموزی تاکید کرد .

کرمی با اشاره به کمبود شدید فضا در زندان بیان داشت: کمبود فضا و نبود مسیر ورودی مناسب و آسفالت و برنامه ریزی برای رفع این مشکلات از برنامه های ضروری مسئولین امور زندانها باشد .

فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: تکمیل و بهره برداری از محوطه و سالنهای ساخته شده در اردوگاه قرخلار می تواند کمک مناسبی در جهت ایجاد اشتغال و کار آموزی برای مدد جویان باشد .

در ادامه بنی هاشمی مدیر کل امور زندانهای استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: اساسی ترین وظیفه امور زندانهای استان ، تغییر نگاه فرد مجرم به جامعه و جامعه به مجرم است .

وی بیان داشت: سه عامل فقر علم و آگاهی ، فقر مالی و اقتصادی و فقر فرهنگی و اعتقادی از زمینه های اصلی فرد به ارتکاب جرم است.

بنی هاشمی افزود: اصلاح و تربیت و بازگشت سعادتمندانه به جامعه مهمترین هدف از زندانی کردن فرد مجرم است.

مدیر کل امور زندانهای استان با اشاره به پر کردن اوقات فراغت مدد جویان گفت: در برخی از زندانهای استان از جمله تبریز به مبحث اشتغال زایی پرداخته شده و کلاسهای آموزشی ، تربیتی و سواد آموزی برای آنها وجود دارد.

بنی هاشمی بیان داشت: از مهمترین راهکارها در راستای کاهش آسیب در زندانها پر کردن اوقات فراغت زندانیان می باشد که یکی از از مهمترین راهکار ها برای نیل به این هدف گسترش برنامه های حرفه آموزی در زندانها است.

وی گفت: در راستای حمایت ازمددجویان به ۱۸۰۰۰ نفر از زندانیان در سال ۹۳ اشتغال زایی صورت گرفته است که این افراد در خود زندانها این مهارتها آموخته اند .

وی افزود: تنها شاه کلید زندانی بعد از آزادی در جامعه اشتغال زایی است ولی متاسفانه پذیرش فرد زندانی آزاد شده در جامعه به سختی است که لازم است فرهنگ سازی صورت گیرد .

در ادامه این جلسه در مورد مسائل و مشکلات موجود از جمله استفاده بهینه از فضا های موجود در جهت ایجاد اشتغال ، افزایش ظرفیت و فضای زندان ، ایجاد برنامه هایی برای اشتغال ، آسفالت ریزی ورودی مسیر زندان، مشکل نبود گاز برای زندان قرخلار و… مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۱ [1] ۲ [2] ۳ [3] ۴ [4]


Article printed from پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند: http://main.fmarand.ir

URL to article: http://main.fmarand.ir/?p=5117

URLs in this post:

[1] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2016/02/15.jpg

[2] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2016/02/24.jpg

[3] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2016/02/34.jpg

[4] Image: http://main.fmarand.ir/wp-content/uploads/2016/02/44.jpg

Copyright © 2014 پورتال فرمانداری ویژه شهرستان مرند. All rights reserved.