طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

رسانه ها و گروه های مرجع، محور مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات

ارسال شده : فوریه 22, 2016 / ساعت : 9:31 ب.ظ

در واپسین روزهای تبلیغات انتخاباتی، رسانه های ارتباط جمعی و گروه های مرجع محور اصلی ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و افزایش مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات هفتم اسفند در آذربایجان شرقی به شمار می روند. فرمانداران شهرستان های تبریز، میانه، مرند و اهر با شرکت در میزگرد ایرنا ضمن تاکید بر افزایش تحرک رسانه […]

819 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 5367

در واپسین روزهای تبلیغات انتخاباتی، رسانه های ارتباط جمعی و گروه های مرجع محور اصلی ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و افزایش مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات هفتم اسفند در آذربایجان شرقی به شمار می روند.

فرمانداران شهرستان های تبریز، میانه، مرند و اهر با شرکت در میزگرد ایرنا ضمن تاکید بر افزایش تحرک رسانه ها و گروه های مرجع، حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای و انتخاب آگاهانه را لازمه اقتدار دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می دانند.
فرماندار تبریز در جواب به سوالی مبنی بر الزامات مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات، گفت: مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات پیش رو از ماه ها قبل مورد توجه فعالان عرصه سیاست قرار گرفته است.
‘ رحیم شهرتی فر ‘ افزود: در زمان حاضر که چند روز به حماسه مردم ایران در انتخابات باقی است، احزاب سیاسی و گروه های مرجع باید وارد عرصه انتخابات شوند و در درجه نخست مشارکت حداکثری و در درجه دوم مشارکت آگاهانه را در بین اقشار مختلف مردمی تبیین کنند.
وی گفت: قانون تبلیغات انتخابات در برخی موارد محدود کننده و نیازمند بازنگری است و نمایندگان مجلس باید این مسئله مهم را در سال های قبل مورد توجه قرار می دانند.
وی افزود: مجریان قانون مجبور به رعایت قانون تبلیغات انتخاباتی هستند و در زمان حاضر بهترین راه برای افزایش مشارکت آگاهانه مردم، تحرک گروه های مرجع، برگزاری نشست های تبلیغاتی و فعالیت های رسانه ای است.
فرماندار مرند نیز در جواب به سوالی مبنی بر الزامات مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات گفت: رعایت اصل بی طرفی از سوی مجریان و عوامل اجرایی انتخابات شرط اول است و مردم باید اطمینان کنند که از رای آنها صیانت می شود.
‘ تقی کرمی’ افزود: گروه های مرجع نیز باید مردم را دعوت به مشارکت کنند و در راستای تنویر افکار عمومی گام بردارند.
وی گفت: دستگاه های حاکمیتی باید بستر و فضای مناسب برای تبیین برنامه ها از سوی داوطلبان را فراهم کنند تا مردم با گزینه های مختلف آشنا شوند.
وی فعالیت های گسترده رسانه ملی در حوزه انتخابات را مغفول خواند و افزود: رسانه ملی آن گونه که باید و شاید نتوانسته تنور انتخابات را داغ کند و به جای ترغیب مردم در ایجاد بی انگیزگی گام برداشته است.
وی گفت: احزاب، تشکل ها و رسانه ها در روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی باید نقش خود را برای مشارکت آگاهانه مردم ایفا کنند.
فرماندار اهر در جواب به سوالی مبنی بر الزامات مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات گفت: فعالیت روزافزون گروه های مرجع و رسانه های ارتباط جمعی برای افزایش مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات ضروری است.
‘ سید محمد عابدی’ افزود: ملت غیور ایران در ۳۷ سال گذشته پای انقلاب خود ایستاده اند و آخرین اثبات این ادعا راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بود اما مردم باید به انتخاب آگاهانه نیز توجه بیشتری داشته باشند.
وی گفت: مردم با وجود همه مشکلات و با اراده آهنین برای حمایت از نظام آماده هستند و وقتی بحث نظام و رهبری پیش بیاید، مردم با همه وجود لبیک می گویند.
فرماندار میانه در جواب به سوالی مبنی بر الزامات مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات گفت: فعالیت احزاب و نهادهای مدنی می تواند داوطلبان کارآمد را به مردم معرفی کند.
‘ حمید شکری’ افزود: مردم اگر باور کنند که تک تک رای آنان در سرنوشت شان تاثیرگذار است، پرشورتر و آگاهانه تر در انتخابات شرکت می کنند و به نظر می رسد مردم ایران روز به روز به انتخاب آگاهانه نزدیک تر می شوند.
فرماندار تبریز در ارتباط با تاثیر حضور آگاهانه مردم در تشکیل مجلسی مقتدر گفت: کشور ما در این برهه از تاریخ انقلاب نیازمند تعامل، همکاری و هم افزایی قوای سه گانه و کارگزاران و دست اندرکاران است.
‘ رحیم شهرتی فر’ افزود: مردم ما با چالش های گوناگون اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و در راس آنها معضل بیکاری جوانان روبرو هستند و برون رفت از این وضعیت نیازمند قوانین درست و کارشناسی است.
وی گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ما به دنبال جامعه متعالی هستیم و حوزه فرهنگی بر بسیاری از مسایل دیگر ما ارجحیت دارد، این نظام برای پیشبرد اهداف متعالی باید مجلس کارآمدتر داشته باشد.
وی افزود: نمایندگان مجلس دهم باید از نظر سیاسی، تخصص، تعهد و دلسوزی در سطح عالی باشند و منافع فردی را فدای منافع ملی کنند.
وی گفت: برخی از داوطلبان که تبلیغات انتخاباتی را با قانون شکنی دنبال می کنند، نمی توانند قوانینی در راستای منافع ملی به تصویب برسانند.
فرماندار مرند نیز در ارتباط با تاثیر حضور آگاهانه مردم در تشکیل مجلس مقتدر گفت: مردم اگر آگاهانه در پای صندوق های رای حاضر شوند و منافع ملی را بر منافع فردی ترجیح دهند، مجلس طبق فرمایش مقام معظم رهبری محل ریل گذاری برای توسعه و پیشرفت کشور خواهد بود.
‘ تقی کرمی ‘ افزود: نمایندگان کلان نگر در مجلس دهم باید منافع ملی را در اولویت قرار دهند و نظام مقتدر اسلامی را روز به روز تقویت کنند.
فرماندار اهر در ارتباط با تاثیر مشارکت آگاهانه مردم در تشکیل مجلس مقتدر گفت: ۹ دوره از فعالیت مجلس شورای اسلامی می گذرد و مردم به درک درستی از نمایندگان مجلس دست یافته اند و تاثیر مجلس مقتدر را در زندگی خود به خوبی لمس کرده اند.
‘ سید محمد عابدی ‘ افزود: مشارکت آگاهانه مردم دور از انتظار نیست و انتخاب از روی تبلیغات و روابط فردی رو به افول است.
وی گفت: مشارکت حداکثری و آگاهانه مردم در انتخابات هفتم اسفند تاثیر حداکثری در تحکیم پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد.
فرماندار میانه در ارتباط با تاثیر مشارکت آگاهانه مردم در تشکیل مجلس مقتدر گفت: رای آگاهانه مردم نمایندگان توانمند، متخصص و متعهد را راهی مجلس می کند.
‘ حمید شکری ‘ افزود: اگر مردم با دوری از تعصب های قومی و بر اساس معیارهای عقلی رای دهند، شان مجلس حفظ می شود و تصمیم های غیر کارشناسی موجب تضعیف جایگاه مجلس شورای اسلامی نمی شود.
فرماندار تبریز در جواب به سوالی مبنی بر تاثیر مشارکت آگاهانه مردم در چشم انداز داخلی و خارجی کشور گفت: کشور در دهه پیشرفت و توسعه قرار دارد و برای رسیدن به قله های دانش و توسعه متوازن نیازمند استفاده از منابع موجود و تکیه بر توانمند های داخلی است.
‘ رحیم شهرتی فر’ افزود: رسیدن به اقتصاد مقاومتی در این برهه از زمان با مشارکت آگاهانه مردم و روی کار آمدن مجلس مقتدر میسر می شود.
وی گفت: اوضاع بین المللی و شرایط منطقه خاورمیانه، مجلس مقتدر با حضور نمایندگان شجاع و آگاه به منافع ملی را طلب می کند.
وی افزود: به نمایندگان متدینی نیاز داریم که از نظر دانش یک سر و گردن از بقیه بالاتر و از نظر سیاسی آشنا به سیاست های روز در عرصه های داخلی و خارجی باشند.
وی گفت: انتخاب داوطلبان اصلح، هماهنگی مجلس دهم با سایر قوا و تداوم پیشرفت و توسعه نظام را پیش رو می گذارد.
فرماندار مرند در جواب به سوالی مبنی بر تاثیر مشارکت آگاهانه مردم در چشم انداز داخلی و خارجی کشور گفت: مشارکت آگاهانه مردم مجلس مقتدر را تشکیل می دهد و مجلس قوی به جای ‘ محل شعار’ به ‘محل شعور’ تبدیل می شود.
‘تقی کرمی’ افزود: نمایندگانی که در اثر مشارکت آگاهانه مردم انتخاب شوند با شناخت نظام بین المللی و غلبه عقل بر احساسات منافع کلان کشور را تعقیب می کنند.
وی گفت: مردم اگر دچار انتخاب احساسی نشوند و ترکیب عقلایی داوطلبان وارد خانه ملت شود، مجلس شورای اسلامی به عنوان یک قوه تاثیرگذار در داخلی کشور نیز ایفای نقش می کند.
وی افزود: با تشکیل مجلس عقلایی و مقتدر حرف مجلس، حرف ملت خواهد بود و این مجلس در نظام بین الملل به عنوان عصاره ملت ایران نقش ایفا خواهد کرد.
وی گفت: مجلس قوی ضمن حفظ استقلال خود حمایت قوی تر از برنامه های داخلی و بین المللی دولت خواهد داشت.
فرماندار اهر در جواب به سوالی مبنی بر تاثیر مشارکت آگاهانه مردم در چشم انداز داخلی و خارجی کشور گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران یکی از استراتژیک ترین نظام های دنیاست و بر این اساس بیشتر تصمیم های داخلی ما به یک تصمیم استراتژیک جهانی تبدیل می شود.
‘ سید محمد عابدی’ افزود: هر تصمیم قوی، استراتژی قوی تر را به بار می آورد، امروز تقویت هر سه قوای مقننه، مجریه و قضائیه از نیازهای جامعه است.
وی گفت: حضور آگاهانه مردم، مجلس آگاه منش و مقتدر را به بار می آورد و در غیر این صورت مجلس در فراز و نشیب جریان های مختلف به حاشیه کشیده می شود یا به دخالت در وظایف سایر قوا وارد می شود.
وی افزود: حضور آگاهانه مردم در پای صندوق های رای باید فارغ از مسایل قومی و قبیله ای باشد، مردم باید فرد اصلح را انتخاب کنند و انتخاب نه بر اساس ارتباطات میان فردی بلکه باید به واسطه مطالعه و بررسی زندگینامه و عملکرد آنان صورت بگیرد.
وی اظهار کرد: دنیا و نظام مقدس جمهوری اسلامی در چهار سال آینده به دلایل مختلف از جمله فرجام برجام و اوضاع پیرامونی کشور در موقعیت حساسی قرار گرفته است.
وی با اشاره به لزوم همراهی مجلس دهم و دولت تدبیر و امید گفت: بهبود وضعیت اقتصادی در موقعیت حساس سال های آتی نیازمند قوانین اصولی و هدفمند است.
وی افزود: مشارکت آگاهانه و حداکثری مردم در انتخابات بر روی آزادی خواهان جهان در کشورهای مختلف دنیا تاثیرگذار است.
وی گفت: بسیاری از مردم جهان مملکت ما را الگو و پشتوانه خود می دانند و منتظر حماسه مردم ایران در هفتم اسفند هستند.
فرماندار میانه در جواب به سوالی مبنی بر تاثیر مشارکت آگاهانه مردم در چشم انداز داخلی و خارجی کشور گفت: مجلس قوی با تصویب لایحه ها و طرح های کارشناسی، راه گشای حل مشکلات جامعه است و می تواند با نظارت کافی بر دستگاه های اجرایی و قوه قضائیه اصلاح بسیاری از امور را در پی داشته باشد.
‘ حمید شکری’ افزود: قوانین کارشناسی و نظارت کافی می تواند مسیر را برای حرکت آسان و راحت دولت فراهم و از فساد جلوگیری کند و به شفاف سازی امور منجر شود.
وی گفت: مجلس مقتدر می تواند با رعایت شان خود و حفظ جایگاه ملت در توسعه روابط خارجی نقش ایفا کند و رونق اقتصادی را به بار آورد.
در مجموع می توان گفت، تصمیم های قوه مقننه به صورت مستقیم در معیشت مردم تاثیرگذار است و حضور کم رنگ یا انتخاب ناآگاهانه، مردم را گرفتار مشکل کرده و دود آتشی که در آستانه انتخابات در خارج از مرزها برای کاهش مشارکت بر افروخته می شود را به چشم آحاد مردم کشور هدایت می کند.

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :