طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

آب ارس در نزدیکی یکانات / اهالی یکانات به شایعات توجه نکنند

ارسال شده : اسفند ۱۹, ۱۳۹۴ / ساعت : ۳:۲۷ ٫ب٫ظ
۲

جلسه ای با محوریت بررسی انتقال آب ارس به دشت هرزندات و یکانات با حضور مهندس مختاری مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیراجرای طرحهای رودخانه های مرزی  و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد . معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند اظهار داشت: مردم شهرستان بیشتر امیدوار بودند ولی متاسفانه در […]

1932 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 5565

جلسه ای با محوریت بررسی انتقال آب ارس به دشت هرزندات و یکانات با حضور مهندس مختاری مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیراجرای طرحهای رودخانه های مرزی  و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند اظهار داشت: مردم شهرستان بیشتر امیدوار بودند ولی متاسفانه در سالهای گذشته با راکد ماندن این طرح بزرگ و ملی و اعمال لوله گذاری نامناسب امید مردم از دست رفته بود که با عنایات مقام معظم رهبری و توجه خاص دولت تدبیر و امید شاهد پیشرفت روز افزون این پروژه هستیم.

کرمی بیان داشت: بخش عمده ای از اهالی یکانات مهاجر هستند که پیش بینی می شود بعد از انتقال آب به محل خود بازگشته و شاهد رونق در بخش کشاورزی و … در سطح شهرستان باشیم.

وی افزود: انتقال آب ارس پروژه بسیار فاخر و ملی است که در سطح استان یکی از بزرگترین پروژه ها می باشد .

فرماندار ویژه مرند تصریح کرد : مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان تحت پیمان است که ۱۰۳ میلیارد تومان توسط شرکت آذر سگال ، ۸۷ میلیارد تومان توسط شرکت خاتم الانبیا و ۷۸ میلیارد تومان توسط شرکت عطاردان به اجرا آمده و خواهد آمد .

وی افزود: دولت تدبیر و امید با وجود اینکه در شرایط بد اقتصادی مواجه است ولی توجه ویژه ای به این امر دارد .

وی گفت: احداث خط انتقال برق به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان و ایجاد سد در منطقه هرزندات برای مهار آب ارس با ۴۵ الی ۹۰ میلیون متر مکعب ذخیره سازی در دست مطالعه است.

کرمی در ادامه با اشاره به وجود برخی شایعات مبنی بر عدم رسیدن آب ارس به منطقه یکانات افزود: شایعاتی مبنی بر عدم رسیدن آب ارس به منطقه یکانات وجود دارد که ضمن تکذیب این شایعه ، در سال آینده شاهد آغاز طرح آبرسانی خواهیم بود و میزان اراضی که در یکانات تحت تاثیر قرار خواهند گرفت دو برابر منطقه هرزندات است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی عنوان داشت : آب به صورت ثقلی به یکانات انتقال داده خواهد شد و نیازی به پمپاژ آب نیست که این امر به صلاح اهالی منطقه می باشد .

وی با بیان اشاره به محلهای تحت پوشش این طرح در منطقه یکانات گفت: شامقلی ، آغ کهریز ، قره بلاغ ،مغولو از مناطقی هستند که تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد : وجود برنامه زمان بندی برای این طرح ملی برای ما خیلی مهم است و امیدوارم طبق زمانبدی صورت گرفته و مردم شهرستان شاهد بهره برداری از آب ارس باشند .

کرمی افزود: از آبانماه قطعه اول طرح انتقال آب ارس ، از دی ماه قطعه دوم و از دو هفته قبل شاهد آغاز قطعه سوم هستیم که تصریح در این امر بسیار حیاتی برای شهرستان است.

وی در پایان با اشاره به وظیفه خطیر سازمان جهاد کشاورزی در امر اطلاع رسانی و آموزش به کشاورزان در زمینه مصرف آب گفت: جهاد کشاورزی وظیفه مضاعفی در جهت اطلاع رسانی و آگاه سازی کشاورزان برای تغییر الگوی کشت دارد و نبود این امر ظلم بسیار بزرگی برای منابع آبی کشور و شهرستان است .

۴

در ادامه مهندس مختاری مجری طرحهای رودخانه های مرزی گفت: انتقال آب ارس به شهرستان مرند و از محل اعتبارات توسعه ملی مهار آبهای مرزی مقام معظم رهبری بوده که دولت تدبیر و امید توجه ویژهای به آن دارد و امید است در سالهای آتی با مهار آبهای مرزی در جهت توسعه اقتصادی قدم برداریم .

وی گفت: ۲۲ هزار هکتار از اراضی در سطح استان آذربایجان شرقی بر عهده ما قرار داده شده که برنامه ریزی مناسبی بر این طرح داریم.

وی افزود: بیش از ۷ هزار هکتار در دشت گلفرج ،بیش از ۵ هزار هکتار منطقه یکانات و بیش از ۲ هزار هکتار منطقه هرزندات را تحت پوشش خواهیم داشت که به صورت گام به گام رو به جلو حرکت خواهیم کرد .

مهندس مختاری افزود: کشاورزان و اهالی خود مشتاق و آماده همکاری در جهت تسریع در انتقال آب ارس هستند و مراحل اولیه مطالعات منطقه یکانات را آغاز کرده ایم که در سال آینده ( سال ۹۵ ) شروع به کار خواهد شد .

وی گفت: یکانات و هرزندات در اولویت برنامه های ما قرار دارد و مطالعه منطقه یکانات آغاز شده است.

مختاری بیان داشت : در انتقال آب ارس به یکانات ۴۵۰ متر مکعب آب و در منطقه هرزندات ۱۵۰ متر مکعب آب پمپاژ خواهد شد و منطقه یکانات بیشترین بهره را خواهند برد .

۳

۲

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :