طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

دستگاههای اجرایی شهرستان در اجرای اقتصاد مقاومتی اقدام کنند /دستگاههای اجرایی پروژه های نیمه تمام خود را احصا کنند

ارسال شده : فروردین ۲۵, ۱۳۹۵ / ساعت : ۸:۳۴ ٫ب٫ظ
۱

اولین جلسه شورای اداری شهرستان مرند در سال جدید با حضور اعضا محترم به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری شهرستان ویژه مرند برگزار شد . معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ابتدای سخنان ضمن تبریک سال جدید اظهار امیدواری کرد تا با تعامل و وحدت بین اعضا محترم شورای اداری […]

1079 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 5761

اولین جلسه شورای اداری شهرستان مرند در سال جدید با حضور اعضا محترم به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری شهرستان ویژه مرند برگزار شد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ابتدای سخنان ضمن تبریک سال جدید اظهار امیدواری کرد تا با تعامل و وحدت بین اعضا محترم شورای اداری ضمن برطرف کردن کاستی ها در سال گذشته در جهت پیشرفت و توسعه شهرستان قدم بردایم.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری بیان داشت : رهبر معظم انقلاب هر سال با توجه به شرایط و وضع موجود سال جدید را نامگذاری می کنند تا مسئولین و در راس آن دولت در راستای آن قدم بردارد که امسال نیز سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری گردید.

وی گفت:در سال گذشته ایشان سال را دولت و ملت ، همدلی و همزبانی نامیدند که مردم عزیز کشورمان آنرا به تصویر کشیدند که نمونه بارز آن حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوقهای رای بود.

کرمی در ادامه سخنان با اشاره به مسائل و اتفاقات کشور در سال گذشته بیان داشت: پیروزی در مسئله برجام در سایه اجماع تمامی قوای سه گانه تحت زعامت مقام معظم رهبری و درایت دولت تدبیر و امید بوده و این پیروزی متعلق به همه مردم ایرام است و به هیچ فرد یا جناح خاصی تعلق ندارد .

وی با اشاره به وضع صادرات نفت کشور بعد از پیروزی برجام گفت: قبل از موفقیت در برجام میزان صادرات نفت ایران به سایر کشور ها در روز زیر یک میلیون بشکه بود که در سایه پیروزی برجام در حال حاضر این صادرات به دو میلیون بشکه در روز رسیده است.

وی افزود: در سایه پیروزی برجام کلیه معاملات بدون واسطه انجام می شود به طوریکه در قبل از آن معاملات با واسطه بوده بطوریکه هنوز در برخی از معاملات گذشته پول آنها هنوز به کشور نرسیده است.

وی با اظهار تاسف از حوادث تلخ سال گذشته تصریح کرد : اعدام شیخ نمر ، کشتار حجاج ایرانی در حادثه منا به دست رژیم بی کفایت آل سعود از حوادث تلخ در سال گذشته بوده است .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مسئله اقتصاد از دغدغه های مهم و حساس مقام معظم رهبری هستند بیان داشت: دغدغه معیشت و اقتصاد و سرمایه ایرانی سالها است که تبیین می شود و رهبر معظم انقلاب با نامگذاری این سال راه و تکلیف را بر همه مشخص نمودند .

وی بیان داشت: اقتصاد مقاومتی مشقت و رنج دیدن نیست بلکه جوشش از درون و نگرش برای بیرون است و با تولید و توانمندی داخلی و بکارگیری نیرو های داخل می توان با دنیا تعامل داشته باشیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: همگی مدیران و مسئولین شهرستانی در اجرای منویات مقام معظم رهبری وظیفه دارند و باید برای اجرای این منویات برنامه ریزی کنیم.

وی گفت: به دستور رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی قرارگاه اقتصاد مقاومتی در کشور تشکیل شده و به تبع آن در استانها و شهرستانها اجرایی می شود و ارزیابی مدیران و دستگاههای اجرایی شهرستان اقدام در خصوص اقتصاد مقاومتی خواهد بود .

وی با تاکید بر اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی بیان داشت: روسای اداراتی که قادر به اجرای منویات رهبر و دستور رئیس جمهور بر اجرای اقتصاد مقاومتی نیستند از صحنه خدمت رسانی خارج شوند و هر دستگاهی ماهانه اقدامات خود را به فرمانداری گزارش دهد .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وظیفه مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان در سال جدید عنوان داشت: اولین وظیفه دستگاههای اجرایی شهرستان عملیاتی نمودن برنامه سند تدبیر و توسعه شهرستان در راستای اقتصاد مقاومتی خواهد بود .

وی گفت: اقتصاد پاشنه آشیل نظام جمهوری اسلامی ایران است چرا که با حل این مشکل ، مشکلات بسیاری از جمله بیکاری در کشور به خودی خود حل می شود.

وی با بیان اینکه روسای ادارات شهرستان در بحث اشتغال زایی همت بیشتری داشته باشند اظهار داشت: از ۱۶۷ واحد صنعتی در شهرستان متاسفانه ۴۰ درصد آنها تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند و وظیفه تمامی روسای ادارات در رفع گره های آنها به جد حائز اهمیت است.

تقی کرمی با اشاره به رفع مشکل پروژه های نیمه تمام افزود: دستگاههای اجرایی موظف هستند پروژه های نیمه تمام خود را احصا کنند و در تلاش برای به اتمام رسانده آنها بر آیند .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه سخنان خود در اولین جلسه شورای اداری شهرستان با اشاره به برنامه های سال جدید شهرستان اظهار داشت: برگزاری همایش فرصتهای سرمایه گذاری در شهرستان با حضور سرمایه گذاران که فرصت مناسبی برای شهرستان است در سال جدید به اجرا در خواهد آمد .

وی گفت: شروع به کار احداث ساختمان بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی مرند و توسعه بیمارستان حجت کوه کمر تا بهمن ماه سال جاری در برنامه های اجرایی شهرستان خواهد بود .

کرمی با اشاره به کارخانه الیاف شیشه مرند تصریح کرد : شروع عملیاتی کارخانه الیاف شیشه باید امسال در مرند آغاز شود و باید از شعار دهی پرهیز کرده و به اقدام و عمل بپردازیم .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وضعیت مدارس شهرستان بیان داشت: در حوزه مدرسه سازی و جذب خیرین برای کمک به این حوزه ارزشمند قدمهای مهمی در سال گذشته برداشته شده و این حرکت در سال جدید بیشتر خواهد بود به طوریکه در ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری برای اولین بار در سطح شهرستا جشنواره خیرین مدرسه ساز برگزار خواهد شد که امید است بتوان قدمهای ارزشمندی برای این حوزه برداشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات در اردیبهشت ماه سال جاری گفت: مردم شهرستان با حضور گسترده و پرشور خود در پای صندوقهای رای ضمن لبیگ به فرمان رهبر معظم انقلاب ، پایه های نظام را تقویت کردند و در دور دوم نیز این حرکت بهتر از گذشته ادامه خواهد داشت.

وی افزود:همگی روسای محترم ادارات در امر برگزاری انتخابات همت و تلاش کردند که ضمن تشکر از زحمات آنها در دور دوم با تعامل و وحدت برای توسعه و آینده بهتر شهرستان قدم بر خواهیم داشت.

وی با تاکید بر روسای محترم ادارات بر عدم دخالت در امر تبلغیات انتخاباتی افزود: هیچ یک از روسای ادارات حق دخالت و یا تبلیغ یک نامزد انتخاباتی بر علیه یا به نفع هیچ کدام را ندارند و نباید امکانات دولتی را در اختیار یک نامزده انتخاباتی قرار دهند .

کرمی ضمن تشکر از زحمات عواملین برگزاری انتخابات گفت: در سایه وحدت و تعامل بین کلیه عواملین برگزاری انتخابات بالاخص نیرو های امنیتی ، انتظامی و …انتخابات مرحله اول با آرامش و سلامت به پایان رسید .

معاون استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: حساسیت برگزاری مرحله دوم انتخابات نسبت به مرحله اول بیشتر است و نباید اجازه دهیم خدشه و صدمه ای بر انتخابات وارد شود و وظیفه ما حفاضت و صیانت از آرا مردم است و انتخاب مردم برای ما قابل احترام بوده و خواهد بود .

 

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین هادوی امام جمعه محترم شهر یامچی ضمن تبریک سال نو و آرزوی موفقیت برای روسای و مردم شهرستان  در سال جدید به بیان احادیث و روایات و برکات ماه رجب پرداختند.

 

سخنران دوم این جلسه امیر سرتیپ جهانگیر اکبری فرمانده پادگان تیپ ۳۲۱ شهید اشراف مرند در سخنانی بمناسبت فرا رسیدن ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی خلا صه ای از ایثار و فداکاریهای ارتشیان دلاور را در شکل گیری انقلاب اسلامی و صدور فرمان نامگذاری ۲۹ فروردین بنام روز گرامیداشت ارتش و نیروی زمینی گفت .

وی همچنین با برشمردن ایثار و فداکاریهای ارتش دلاور در کنار سایر نیروهای مسلح از ایثار و تلاشهای جان برکفان ارتش در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد .

امیر سرتیپ اکبری برگزاری عط افشانی و غباروبی مزار شهدای در باغ رضوان مرند فردا بعداز ظهر و انجام رژه نیروهای مسلح را صبح روز ۲۹ فروردین ماه از عمده مراسمات این روز در شهرستان مرند ذکر کرد.

 

۱

۴

 

۲

۳

 

۶

۵

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :