طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

مبنای کار کشاورزان صرفه جویی در مصرف آب باشد

ارسال شده : فروردین ۲۹, ۱۳۹۵ / ساعت : ۸:۲۹ ٫ب٫ظ
photo_2016-04-17_08-55-45

فرماندار مرند با اشاره به وضعیت نامناسب منابع آبی گفت: مبنای کار کشاورزان و تولید کنندگان شیلات صرفه جویی در مصرف آب باشد. تقی کرمی شامگاه یکشنبه در جلسه ای مشترک با پرورش دهندگان ماهی شهرستان مرند جهت بررسی مشکلات آنها با بیان اینکه تولید کنندگان باید از حداقل منابع حداکثر استفاده را داشته باشند […]

656 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 5838

فرماندار مرند با اشاره به وضعیت نامناسب منابع آبی گفت: مبنای کار کشاورزان و تولید کنندگان شیلات صرفه جویی در مصرف آب باشد.

تقی کرمی شامگاه یکشنبه در جلسه ای مشترک با پرورش دهندگان ماهی شهرستان مرند جهت بررسی مشکلات آنها با بیان اینکه تولید کنندگان باید از حداقل منابع حداکثر استفاده را داشته باشند اظهار داشت: باتوجه به پیشرفت علم و مکانیزه شدن تمامی دستگاه ها، پرورش دهندگان شیلات جهت صرفه جویی در مصرف آب سیستم های خود را مکانیزه کنند.
وی با تاکید بر عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: حمایت از تولید داخلی و اقدام در جهت افزایش ظرفیت تولیدات داخلی گام بزرگی در جهت اقدام و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی است.
کرمی همه دستگاه های اجرایی شهرستان را به گره گشایی از کار تولیدکنندگان موظف کرده و افزود: تولیدکنندگان نیز دستگاه های اجرایی را در مقابل خود ندیده بلکه همراه و مشاور خود در جهت پیشبرد اهداف تلقّی کنند.
فرماندار شهرستان ویژه مرند به میزان بارشهای باران در ایام گذشته در شهرستان مرند اشاره کرد وگفت: سد شهید کلانتری مرند و سد زنوز مرند باتوجه به حالت سرریز شدنشان موقعیت بسیار مناسبی برای پرورش ماهی دارند که باید از این پتانسیل در جهت پرورش شیلات استفاده بهینه ای شود.
ایشان در ادامه با بررسی مشکلات یکایک پرورش دهندگان ماهی شهرستان مرند دستورات لازم در جهت رفع این مشکلات را صادر کردند.
رئیس جهاد کشاورزی مرند نیز در این جلسه یکی از مشکلات عمده پرورش دهندگان شیلات مرند را تأمین آب مطمئنه اعلام کرد و گفت: باتوجه به اینکه شهرستان مرند رودخانه دائمی ندارد اما تولیدکنندگان آبزیان و ماهی شهرستان از نظر ظرفیت و کفیّت تولیدی در سطح استان وضعیت مناسبی دارند.
جلال رحیم زاده ظرفیت تولیدی کل ماهی شهرستان مرند را ۱۵۳٫۵ تن در سال اعلام کرد و ادامه داد: ۶۱٫۵ تن از این میزان مختص ماهی های سردآبه و ۹۱٫۵ تن مخصوص ماهی های گرمابه می باشد که این میزان ظرفیت تولیدی در ۱۳ واحد پروانه دار صورت می گیرد.
ایشان به لزوم مکانیزه کردن سیستم های تولیدی و پرورشی ماهی اشاره کرد و اظهار داشت: جهاد کشاورزی از طریق اعطای تسهیلات بانکی  آماده ارائه خدمت در جهت مکانیزه نمودن سیستم های تولیدی شیلات می باشد.

photo_2016-04-17_08-55-10 photo_2016-04-17_08-55-24 photo_2016-04-17_08-55-36

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :