طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

شورای اسلامی شهر مرند رسما منحل شد

ارسال شده : خرداد ۵, ۱۳۹۵ / ساعت : ۷:۱۰ ٫ب٫ظ
۱۳۹۴۰۸۱۰۱۴۱۲۵۰۷۸۶۴۲۹۹۴۴

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، معاون استاندار آذربایجان شرقی با اعلام انحلال رسمی شورای شهر مرند گفت: رای هیات حل اختلاف استان مبنی بر انحلال رسمی شورای اسلامی شهر مرند امروز صبح به صورت رسمی ابلاغ شد . وی گفت: در پی تعلیق ۷ تن از اعضا شورای […]

1194 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 6642

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ، معاون استاندار آذربایجان شرقی با اعلام انحلال رسمی شورای شهر مرند گفت: رای هیات حل اختلاف استان مبنی بر انحلال رسمی شورای اسلامی شهر مرند امروز صبح به صورت رسمی ابلاغ شد .

وی گفت: در پی تعلیق ۷ تن از اعضا شورای اسلامی شهر مرند براساس حکم قضایی ، فرمانداری شهرستان ویژه مرند از چهار تن از اعضا علی البدل دعوت و در فروردین ماه سال جاری شورای شهر مرند تحلیف و بعد از رسمیت یافتن ، شورا اقدام به انتخاب هیات رئیسه نمود .

وی افزود: بعد از انتخاب هیات رئیسه شورا که آقای یوسف شیخ زاده که بعد از رای نیاوردن از عضویت در شورا استعفا و استعفا ایشان مطابق قانون در شورا مطرح و مورد موافقت یا مخالفت قرار می گرفت.

وی با اشارهبه عدم حضور آقای شیخ زاده در جلسات شورا افزود: به دلیل عدم حضور جناب آقای شیخ زاده در جلسات شورا موجب عزل ایشان ، امورات شورا شهر مختل گردید .

کرمی بیان داشت: فرمانداری بر حسب وظیفه برای برون رفت از این مشکل پیشنهاد سلب عضویت و نهایتا انحلال شورا را به هیات حل اختلاف استان پیشنهاد و نهایتا با تصویب هیات حل اختلاف استان یوسف شیخ زاده سلب عضویت و با سلب عضویت ایشان شورای شهر مرند به صورت اتوماتیک وا ر و به دلیل حد نصاب نبودن قانونی مورد انحلال قرار گرفته که به صورت رسمی به شورا و شهرداری ابلاغ گردید.

فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: مطابق قانون بعد از انحلال شورا آقای استاندار به عنوان قائم مقام شورا ها ایفاء وظیفه نموده و شهرداری مرند موظف است اقدامات خود را مطابق نظر آقای استاندار اجرایی نماید .

وی گفت: تا زمان برگزاری انتخابات شوراها در سال ۹۶ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری این وضعیت ادامه خواهد داشت .

اواسط سال ۹۴ هفت تن از شورای شهر مرند به دلیل اتفاقات شهرداری مرند و تخلفات مالی دستگیر شدند و پس از آزادی آنها با قید وثیقه، اواخر سال ۹۴ دادگاه استان آذربایجان شرقی در کیفرخواستی این هفت نفر از اعضای شورای شهر مرند را به حالت تعلیق درآورد.
بعد از تعلیق اعضای شورای شهر مرند در اوایل سال جاری ۴ نفر از اعضای علی البدل وارد شورای شهر مرند شدند تا این شورا با هشت نفر به فعالیت های خود در خدمات رسانی به مردم و شهر ادامه دهد که در نهایت نیز با استعفا و سلب عضویت یکی از اعضا موفق به چنین کاری نشد.

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :