طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

پرداخت نشدن سهم نیم درصد کتابخانه ها از محل درآمد شهرداری ها مهم ترین مانع رشد و توسعه کتابخانه های عمومی در این شهرستان می باشد.

ارسال شده : خرداد ۱۷, ۱۳۹۵ / ساعت : ۱۱:۴۶ ٫ق٫ظ
DSC_0004

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در اولین جلسه کتابخانه های عمومی شهرستان اظهار داشت:پرداخت نشدن سهم نیم درصد کتابخانه ها از محل درآمد شهرداری ها مهم ترین مانع رشد و توسعه کتابخانه های عمومی در این شهرستان می باشد. وی گفت: پرداخت نشدن سهم نیم درصدی کتابخانه ها موجب کندی و توقف برنامه […]

836 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 6855

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در اولین جلسه کتابخانه های عمومی شهرستان اظهار داشت:پرداخت نشدن سهم نیم درصد کتابخانه ها از محل درآمد شهرداری ها مهم ترین مانع رشد و توسعه کتابخانه های عمومی در این شهرستان می باشد.

وی گفت: پرداخت نشدن سهم نیم درصدی کتابخانه ها موجب کندی و توقف برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت شده و در کاهش روند رشد شاخص های کیفی و کمی کتابخانه ها نیز تاثیر گذاشته است .

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: شهرداران مطابق قانون موظف هستند نیم درصد از درآمد شهرداری را به کتابخانه های عمومی شهر خود هزینه کنند .

وی با اشاره به اینکه طبق مصوبه قانون اداره امور مالیاتی موظف به برداشت پول از حساب شهرداران است افزود: در سال گذشته قانونی در حمایت از کتابخانه های عمومی مصوب شده که اگر شهرداری در امر پرداخت نیم درصد خود کوتاهی کرد اداره امور مالیاتی با احتساب در آمد آنها نسبت به برداشت مبلغ اقدام و آن مبلغ را به حساب کتابخانه های استان واریز نماید که این امر در شهرستان یک بار اتفاق افتاده است .

وی گفت: شهرداران در توسعه فرهنگ کتابخوانی و پرداخت نیم درصد خود اقدام نمایند تا دیگر بار شاهد چنین اتفاقاتی در سطح شهرستان نباشیم چرا که کتابخانه های عمومی استان خود اختیار در هزینه کرد آن دارد و احتمال اینکه مبلغی هم به شهرستان داده نشود وجود دارد .

کرمی با اشاره به اینکه خدمت رسانی در مقوله کتاب یک سرمایه گذاری در زیرساخت های فرهنگی است افزود: ضرورت دارد در این راستا دستگاههای متولی با تعامل بیشتر همت کنند.

وی بیان داشت:شهرداران پرداخت نیم درصد را هزینه تلقی نکنند بلکه این حرکتی برای سرمایه گذاری برای شهر است .

فرماندار ویژه شهرستان مرند عنوان داشت: آمار حمایت سایر شهر ها از کتابخانه های خود بسیار بالا است ولی متاسفانه میزان مساعدت شهرداری های شهرستان مطلوب نیست .

DSC_0007

در ادامه پور علی مدیر کتابخانه های عمومی با اظهار تاسف از انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: متاسفانه اعضا انجمن همت ویژه ای در پیگیری مصوبات و اجرای آنها نداشته است که امیدوارم توجه اعضا به مساله کتاب و کتابخانه بیشتر شود .

وی گفت: در راستای بهینه نمودن فرهنگ مطالعه در سطح جامعه برنامه هایی تدوین شده و با آموزش و پرورش و دانشگاه ها تعاملاتی صورت گرفته که در بحث هزینه کرد و عدم پرداخت نیم درصد مانع از اجرای برنامه ها شده است.

پور علی با اشاره به وضعیت بد منابع مالی کتابخانه شهرستان افزود: متاسفانه وجود منابع مالی نا مناسب باعث عدم کیفیت دهی مناسب ، تبلیغ برای جذب شهروندان در جهت ارتقا فرهنگ کتاب خوانی شده است .

وی با اشاره به نامگذاری سال توسط نهاد کتابخانه های عمومی کل کشور گفت: در سال جاری توسط نهاد کتابخانه های عمومی کل کشور نام ( خواندن ) مطا لعه مفید نامگذاری شده که امید است با همکاری و تعامل بیشتر بین دستگاه ها این شعار در سطح شهرستان عملیاتی شود .

DSC_0002 DSC_0008 DSC_0009

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :