طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

باید موانع ازدواج جوانان برطرف شود

ارسال شده : شهریور ۱۳, ۱۳۹۵ / ساعت : ۴:۴۷ ٫ب٫ظ
DSC_0005

سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان با حضور اعضا به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری برگزار شد. معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند اظهار داشت: وضعیت شهرستان مرند در زمینه ازدواج و طلاق نسبت به سایر شهر های استان بسیار مناسب است . علیار راستگو افزود: استفاده از ظرفیت سازمانهای […]

708 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 8055

سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان با حضور اعضا به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند اظهار داشت: وضعیت شهرستان مرند در زمینه ازدواج و طلاق نسبت به سایر شهر های استان بسیار مناسب است .

علیار راستگو افزود: استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد ، روحانیون ، بهزیستی و افراد با نفوذ می تواند در زمینه برنامه های ازدواج و تحکیم بنیان خانواده موثر واقع شوند .

در این جلسه اصلی ترین دغدغه جوانان را ازدواج دانسته و گفت: باید امکاناتی نظیر تسهیل در وام ازدواج و..فراهم شود که به ازدواج جوانان تسهیل دهد.

وی همچنین ازدواج های زودرس ،عدم شناخت زوجین از همدگیر و مادیات را آفت های اصلی ازداج دانست و اظهارکرد: آموزش های لازم نیز توسط مراکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی و یا ارگان های دولتی دیگر باید انجام شود تا عامل آگاهی جوانان شده و جلوی هرگونه اشتباه و شکست را بگیرد.

در ادامه الهیار پور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان با ارائه گزارشی اظهار داشت: در حوزه شهرستانی در پنج ماهه سال جاری از طرف بانکهای عامل وام ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است.

وی گفت: بانک ملی تعداد ۴۱۲ فقره ، بانک ملت تعداد ۸۰ فقره ، بانک صادرات تعداد۱۰۹ فقره ، بانک کشاورزی تعداد ۳۰ فقره سایر بانکهای شهرستان وام ازدواج پرداخت کرده اند .

الهیارپور در ادامه سخنان خود با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در شهرستان مرند بیان داشت: در سال۹۴ تعداد ۳۶۲۲۲ ازدواج در استان به ثبت رسیده از این آمار مرند در رتبه دوم و تعداد ۷۸۱۰ فقره طلاق صورت گرفته که مرند در رتبه سوم استانی قرار دارد

وی افزود: در زمینه ازدواج در سال ۹۴ در گروه سنی ۲۵ الی ۲۹ سال با ۱۰۰۳ واقعه و در گروه سنی ۱۵ الی ۱۹ سال با ۸۳۱ واقعه ازدواج صورت گرفته است .

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان با اشاره به آمار طلاق صورت گرفته در سال۹۴ بیان داشت: متاسفانه در زمینه طلاق در گروه سنی ۲۵ الی ۲۹ سال تعداد ۱۰۲ واقعه و در گروه سنی ۱۵ الی ۱۹ ساله تعداد ۹۶ واقعه صورت گرفته است .

وی گفت: طبق آمار های و بررسی های صورت گرفته۲۰ درصد طلاق های ثبت شده در شهرستان در همان ماههای شروع صورت گرفته که علت اصلی آن عدم مسئولیت پذیری و تسلط به مهارتهای زندگی در سطح شهری و دخالت دیگران در سطح روستایی است .

الهیارپور با اشاره به آمار طلاق در شهرستان بیان داشت: در چهار ماهه نخست سال ۹۵ ، ۲۶۸۰ طلاق در سطح استان صورت گرفته که مرند در رتبه سوم قرار دارد .

وی افزود: در پنج ماهه گذشته سال ۹۴ تعداد ۱۱۷۷ طلاق که در پنج ماهه سال جاری تعداد ۱۰۷۱ فقره بوده است.

وی بیان داشت: برگزاری همایش ازدواج سالم و پایدار، کارگاه های آموزشی در زمینه ازدواج موثر ، کارگاه های آموزشی و کلاسها در مورد توانمند سازی ازدواج موفق و پایدار ،ایجاد کمپین مشاوره رایگان از برنامه های اداره ورزش و جوانان در زمینه ازدواج است.

 

DSC_0001 DSC_0005 DSC_0006 DSC_0011 DSC_0012 DSC_0013

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :