طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

معاون استاندار آذربایجان شرقی : صرفه جویی ۳۶ میلیون مترمکعب مصرف آب در بخش کشاورزی در طی سال جاری

ارسال شده : شهریور ۲۱, ۱۳۹۵ / ساعت : ۲:۵۴ ٫ب٫ظ
DSC_0044

راستگو در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مرند گفت :در مدت شش ماه سال جاری منصوبات ۲۵۹ حلقه چاه آب کشاورزی که دارای پروانه برداشت آب بودند اصلاح شده است که این امر باعث صرفه جویی ۳۶ میلیون مترمکعبی آب در بخش کشاورزی شهرستان مرند شده است. وی با بیان اینکه در سال […]

761 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 8140

راستگو در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مرند گفت :در مدت شش ماه سال جاری منصوبات ۲۵۹ حلقه چاه آب کشاورزی که دارای پروانه برداشت آب بودند اصلاح شده است که این امر باعث صرفه جویی ۳۶ میلیون مترمکعبی آب در بخش کشاورزی شهرستان مرند شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۶۰ حلقه چاه آب غیر مجاز توسط امور آب شهرستان مرند پلمپ شده است افزود : تا نیمه شهریور ماه سال جاری ۵۳ حلقه چاه آب غیر مجاز کشاورزی که دارای پروانه برداشت آب نبودند پلمپ شده که این اقدام باعث صرفه جویی به میزان ۶۰۰ هزار مترمکعب آب در این بخش شده است.

فرماندار شهرستان مرند با اعلام اینکه اصلاح منصوبات و پر کردن چاه های غیر مجاز برداشت آب بدون هیچ تنش اجتماعی در سطح شهرستان انجام شده است گفت : با برگزاری بیش از ۱۵ جلسه توجیهی برای کشاورزان با هدف پیامدهای کمبود آب در سال های آینده با برداشت اضافی آب و فرهنگ سازی این مطلب بین کشاورزان ، اصلاح الگوی برداشت آب از چاه های کشاورزی با همکاری خود کشاورزان و کارشناسان امور آب شهرستان مرند بدون هیچ تنشی انجام گرفته است.

راستگو با اعلام اینکه ۱۸ درصد منابع آب شهرستان مرند در بخش کشاورزی به مصرف می رسد گفت : با اصلاح الگوی کشت و تجهیز باغات کشاورزی به سیستم آبیاری نوین ، در سال های آینده شاهد افزایش تدریجی آب های زیر زمینی در سطح شهرستان مرند خواهیم بود.

در ابتدای این جلسه محمدی رئیس اداره امور آب گزارشی از وضعیت آبهای شهرستان ارائه نمود .

در ادامه معاون استاندار آذربایجان شرقی به همراه محمدی رئیس اداره امور آب و مشاورین طرح انتقال ، از محل ایستگاه پمپاژ آب  و مسیر لوله انتقال آب ارس ( شرکت عطارد )بازدید نمودند .

DSC_0004 DSC_0007 DSC_0013 DSC_0021 DSC_0027 DSC_0035 DSC_0036 DSC_0037 DSC_0044 DSC_0045 DSC_0049

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :