طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

اهمیت آمار در تدوین برنامه های توسعه اجتماعی بسیار مهم است

ارسال شده : شهریور ۲۷, ۱۳۹۵ / ساعت : ۱۲:۰۹ ٫ب٫ظ
DSC_0010

علیار راستگو در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اظهار داشت : با عنایت به اقدامات خوبی که تاکنون در جهت ثبت بهنگام وقایع حیاتی در مهلت قانونی صورت پذیرفته مسئولان شهرستان باید توجه بیشتری به این مقوله داشته باشند. رئیس شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان بیان داشت : ثبت وقایع حیاتی عامل […]

544 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 8252

علیار راستگو در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اظهار داشت : با عنایت به اقدامات خوبی که تاکنون در جهت ثبت بهنگام وقایع حیاتی در مهلت قانونی صورت پذیرفته مسئولان شهرستان باید توجه بیشتری به این مقوله داشته باشند.
رئیس شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان بیان داشت : ثبت وقایع حیاتی عامل رشد و شکوفایی هر کشور است و ثبت به موقع از عوامل بسیار مهم توسعه و برنامه ریزی درهر جامعه محسوب می شود وباید برای ثبت وقایع حیاتی ضمن فرهنگ سازی واطلاع رسانی صحیح ؛ضرورت این امر برای عموم مردم تبیین شود.
فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت : اهمیت و جایگاه آمار و اطلاعات در برنامه ریزی و تدوین برنامه های توسعه اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی بسیار مهم است.
وی گفت: دستگاههای اجرایی باید با تعامل وهمکاری با اداره ثبت احوال در چهار چوب مناسب و هدفمند در این خصوص برنامه ریزی نمایند.
وی با تأکید بر نقش محوری برنامه‌ریزی در امور توسعه‌ی شهرستان ، استخراج آمار دقیق و منظم وقایع را رکن مهمی دراثرگذاری و دقت برنامه‌ریزی‌ها دانست و خواستار توجه جدی به این امر از سوی دستگاه‌های مربوطه شدند.در ابتدای این جلسه دوستعلی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اظهار داشت: ثبت به موقع وقایع چهارگانه از نیازهای اساسی برنامه ریزی جمعیت وپایه واساس تصمیم گیری کلان کشور می باشد.وهمچنین برای اجرای برنامه های اقتصادی ،اجتماعی وسیاسی و…  منوط به وجود آمار صحیح و دقیق می باشد.رئیس ثبت احوال شهرستان همچنین گزارشی از ثبت وقایع حیاتی چهارگانه وآمار عملکردی سال ۱۳۹۴ ومقایسه آن با مدت مشابه سال قبل وهمچنین عملکرد پنج ماهه سال جاری ومقایسه آن با مدت مشابه سال قبل را ارائه و افزود:در پنج ماهه سال جاری تعداد ۱۱۰۸ مورد ازدواج صورت گرفته که در سال قبل ۱۱۰۰ مورد بوده است .دوستعلی با اشاره به صدور کارت هوشمند ملی در سطح شهرستان افزود: ظرفیت صدور کارت ملی هوشمند برای شهرستان روزانه ۲۰۰ مورد است که لازم است این ظرفیت افزایش پیدا کند .

وی گفت: در سطح شهرستان تعداد ۱۵۰۷۰ مورد درخواست صدور کارت ملی هوشمند صورت گرفته که بیش از ۶ هزار مورد صادر شده و بقیه در دست اقدام است .

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان با اشاره به انتخاب اسم توسط والدین گفت: در سال جاری اسم هایی که توسط والدین انتخاب شده از اسمهای انبیا بوده که در ذکور بیشتر ( علی ، مهدی ، محمد ، امیر حسین ) و در مونث بیشتر ( فاطمه ، زهرا،یسنا، نازنین زهرا و… ) بوده است .

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :