طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

نقش مهم کتابخانه عمومی ایجاد تمرکز بر رشد فرهنگی و هنری در جامعه است

ارسال شده : سپتامبر 28, 2016 / ساعت : 3:20 ب.ظ

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند با حضور اعضا محترم به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری برگزار شد .   علیار راستگو با بیان اینکه رسالت کتابخانه ها در جامعه بیشتر است بیان داشت: کتابخانه های عمومی با توجه به اهداف و رسالت هایی که برای آنها معین شده است، […]

727 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 8441

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند با حضور اعضا محترم به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی در محل فرمانداری برگزار شد .

 

علیار راستگو با بیان اینکه رسالت کتابخانه ها در جامعه بیشتر است بیان داشت: کتابخانه های عمومی با توجه به اهداف و رسالت هایی که برای آنها معین شده است، می توانند نقش عمده ای در تحقق اهداف فرهنگی برنامه های توسعه ای ایفا کنند.

وی گفت: نقش مهم کتابخانه عمومی ایجاد تمرکز بر رشد فرهنگی و هنری در جامعه است.

راستگو با اشاره به نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی افزود :نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بخش زیادی از آسیب‌های اجتماعی به دلیل عدم مطالعه مفید است، گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی   و ایجاد کتابخانه  در برخی از مناطق شهرستان که دارای آسیب های اجتماعی هستند می تواند  در کنترل بیشتر آسیب ها موثر واقع شود.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مرند را به عنوان یکی از شهر های  پیشرو در جذب مشارکتهای مردمی و خیرین دانست و ادامه داد : در این شهرستان قدم های خوب و موثری در زمینه جذب خیرین و مشارکتهای مردمی برداشته شده  و نیاز است از ظرفیت خیرین در زمینه کتابخانه ها استفاده شود.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با بیان اینکه شهرداری ها  با پرداخت نیم درصد از کتابخانه ها حمایت کنند افزود: شهرداری شهرستان با پرداخت مستمر سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان حامی فرهنگی مناسبی برای کتابخانه‌هاست.

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه مبالغی از طرف استان از حساب شهرداری  به منظور نیم درصد حق کتابخانه برداشت شده ولی آن مبالغ به حساب کتابخانه های شهرستان واریز نشده است که لازم است پیگیری جدی صورت گیرد .

علیار راستگو تاکید کرد : شهرداریها می توانند با احداث کتابخانه ها و قرائت خانه هایی در سطح شهر  از جمله در پارکها با سازه های سبک در اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی موثر واقع شود.

وی در ادامه با اشاره به ساعات کار کتابخانه های شهرستان افزود: ساعات کار کتابخانه ها باید براساس نیاز مردم تنظیم شود .

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0005 DSC_0008 DSC_0009 DSC_0012

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :