طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

سرشماری نفوس و مسکن به عنوان بزرگترین رویداد ملی و پایه و اساس برنامه ریزی مدیران و دولتمردان برای اداره کشور می باشد

ارسال شده : مهر ۲۶, ۱۳۹۵ / ساعت : ۱۱:۵۰ ٫ق٫ظ
DSC_0003

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند  ، همایش نفوس و مسکن (  سرشماری عمومی نفوس و مسکن ) با حضور مدیران مدارس ، دهیاران و بهورزان با حضور معاون استاندار آذربایجان شرقی ، دکتر فتح زاده رئیس ستاد اجرایی سرشماری استان و دکتر لطفی دبیر اجرایی سرشماری در محل تالار […]

541 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 8715

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند  ، همایش نفوس و مسکن (  سرشماری عمومی نفوس و مسکن ) با حضور مدیران مدارس ، دهیاران و بهورزان با حضور معاون استاندار آذربایجان شرقی ، دکتر فتح زاده رئیس ستاد اجرایی سرشماری استان و دکتر لطفی دبیر اجرایی سرشماری در محل تالار معلم شهرستان برگزار شد .

ایشان با اشاره به اجرای طرح سرشماری در مرحله اول بصورت اینترنتی اظهار داشت :سرشماری نفوس و مسکن به عنوان بزرگترین رویداد ملی و پایه و اساس برنامه ریزی مدیران و دولتمردان برای اداره کشور می باشد.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با بیان این مطلب که اولین سالی است که سرشماری به عنوان اینترنتی در کشور برگزار می گردد افزود:باید با مشارکت فعال در طرح اینترنتی جمع آوری اطلاعات خانوار در جهت اجرای درست وبهینه طرح سرشماری نفوس ومسکن تلاش مضاعف نماییم.

وی ادامه داد:با توجه به ضرورت و اهمیت آمار دقیق در فرآیند امور اداره کشور سرشماری از هر ۱۰ سال یکبار به هر ۵ سال یکبار تغییر یافته که هفتمین مرحله آن در سال ۱۳۹۰ برگزار گردید و هشتمین سرشماری در دو مرحله که مرحله اول به روش اینترنتی از سوم تا بیست و چهارم مهرماه سال جاری و مرحله دوم به روش حضوری از بیست و هشتم مهر ماه تا بیست و هشتم آبان ماه سال جاری توسط مامورین سرشماری انجام خواهد گرفت.

رئیس ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان  مرند دراین جلسه ضمن تاکید برانجام وظایف ذاتی دهیاران ، مدیران مدارس و  بهمورزان در قبال روستا خواستار مشارکت فعال در جهت اجرای طرح ملی سرشماری نفوس ومسکن در سال جاری جهت تدوین وجمع آوری اطلاعات درست ومطلوب شدند.

لازم به ذکر است این سرشماری برای اولین بار به صورت الکترونیکی و بدون کاغذ،به دو شیوه اینترنتی و هم چنین از طریق مراجعه حضوری با استفاده از تبلت به جای فرم های کاغذی اجرا می شود. در روش اینترنتی که از ۳تا ۲۴مهر ماه ( تا ۲۸مهر ماه تمدید شد )در کل کشور اجرا می شود،خانوارها می توانند با مراجعه به سایت سرشماری به آدرس www.sarshomari95.ir اطلاعات خانوار خود را در سامانه ثبت کنند. چنان چه خانوارها، فرم سرشماری را به صورت اینترنتی پر کنند، هنگام مراجعه مامور سرشماری کافی است کد آماری خود را که بعد از تکمیل فرم اینترنتی از سیستم سامانه دریافت کردند، به مامور سرشماری ارایه دهند که در این صورت نیازی به پر کردن فرم توسط مامور نخواهد بود.کسانی که به صورت اینترنتی در سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵شرکت کنند، به قید قرعه از جوایز ارزنده مرکز آمار ایران نیز بهره مند می شوند و تاکید سازمان مدیریت و مرکز آمار ایران نیز بر ثبت نام اینترنتی و دریافت کد رهگیری توسط خانواده‌هاست.

در این همایش دکتر فتح زاده رئیس ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان آذربایجان شرقی بر اهمیت آمار در برنامه ریزی  کشور تاکید کرده و افزود: سرشماری یک حرکت ملی است و باید به صورت جدی در اجرای آن حرکت کنیم .

وی افزود: ارائه آمار دقیق و درست می تواند در مبنای تخصیص اعتبارات و برنامه ریزی توسط مسئولین برای شهرستان موثر واقع شود.

وی با ارائه آمار ثبت نام شهر های استان بیان داشت: شهرهای ورزقان با ۷۰ درصد مشارکت و خدا آفرین با ۶۵ درصد مشارکت پیشتاز هستند  که متاسفانه مشارکت شهرستان مرند در ثبت نام اینترنتی ۱۲ درصد است که در ردیف ۱۴ استانی قرار دارد .

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0005 DSC_0006 DSC_0008 DSC_0009 DSC_0010 DSC_0011

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :