طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

جلسه پیشگیری از وقوع جرم در مرند

ارسال شده : آبان ۴, ۱۳۹۵ / ساعت : ۱۲:۴۷ ٫ب٫ظ
DSC_0001

دکتر ساوری در جلسه پیشگیری از وقوع جرم که در محل دادگستری برگزار شد افزود : متاسفانه به دلیل اجرایی نکردن صحیح قوانین در مقابل هرگونه تخلف امروز شاهد افزایش میزان جرم و جنایت در کشور و افزایش ارتکاب جرم و جنایت نسبت به میانگین جهانی هستیم. مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از […]

698 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 8796

دکتر ساوری در جلسه پیشگیری از وقوع جرم که در محل دادگستری برگزار شد افزود : متاسفانه به دلیل اجرایی نکردن صحیح قوانین در مقابل هرگونه تخلف امروز شاهد افزایش میزان جرم و جنایت در کشور و افزایش ارتکاب جرم و جنایت نسبت به میانگین جهانی هستیم.

مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تنها راه پیشگیری از قوع جرم در جامعه را اجرای صحیح قانون دانست.

ساوری افزود : پیشگیری از وقوع جرم در جامعه بدون حضور دستگاه های نظارتی و همکاری با قوه قضائیه امکان پذیر نیست.

وی در ادامه به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص افزایش میزان حاشیه نشینی در جامعه اشاره کرد و گفت : در حال حاضر بیش از ۱۱ میلیون نفر حاشیه نشین در شهرهای مختلف کشور در حال زندگی هستند که این میزان طبق پیش بینی های انجام شده در سال ۱۳۹۷ به بیش از ۱۳ میلیون نفر خواهد رسید و این امر در رشد و فراوانی میزان جرایم تاثیر زیادی دارد.

دکتر ساوری افزود : یکی از اولویت های معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تشکیل بانک های جامع اطلاعاتی درخصوص عوامل و عناصر دخیل در چند جرم اصلی کشور است.

وی در پایان خواستار مشارکت همه دستگاهها در کاهش میزان پنج آسیب اولویت دار کشور ( اعتیاد ،طلاق، حاشیه نشینی،بی بند باری) برای پیشگیری در جرم شد .

در ادامه معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در این جلسه افزایش بی رویه آسیب های اجتماعی ناشی از فضای مجازی را دراین شهرستان خطری بزرگ عنوان کرد.

راستگو افزود : مهمترین نیاز مردم شهرستان مرند در حال حاضر وجود امنیت بهداشتی و روانی است که با افزایش میزان استفاده ناصحیح از فضای مجازی این امینت از مردم ساقط شده است.

وی افزود : با همکاری قوه قضائیه و دستگاه های نظارتی می توان شاهد کاهش تخلفات در فضای مجازی در سطح شهرستان و در نتیجه تامین امنیت روانی برای شهرستان باشیم.

راستگو با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا گفت : اگر میزان برخورد با تخلفات در فضای مجازی توسط دستگاه های نظازتی انجام نپذیرد در آینده شاهد ایجاد تنش در سطح شهرستان خواهیم بود.

در ادامه زارع زاده رییس دادگستری شهرستان مرند در این جلسه با اشاره به میزان ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی ملی و کشاورزی دراین شهرستان گفت : این شهرستان به دلیل قرارگیری در منطقه مناسب آب و هوایی و نزدیکی به مرکز استان هر ساله شاهد افزایش میزان ساخت و ساز غیر مجاز و از بین رفتن اراضی کشاورزی است.

زارع زاده افزود : جهت جلوگیری از این ساخت و سازهای غیر مجاز در طی دوسال گذشته  ۲۰۲  پرونده از سوی امور اراضی جهاد کشاورزی این شهرستان به قوه قضائیه ارجاع داده شده است که طبق مواد ۱۰و ۵۵ قانون اساسی با آنان برخورد قانونی به عمل آمده و باعث آزادسازی بیش از ۱۶۰ هکتار از ارضی ملی و کشاورزی در این شهرستان شده است.

وی همچنین از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه مرند و جلفا با کمترین میزان تنش خبر داد و گفت : جهت جلوگیری از هرگونه جرم انتخاباتی ۱۳ جلسه پیشگیری از جرایم انتخاباتی در حوزه مرند و جلفا توسط دادگستری  برگزار شد که ثمره این جلسه ها برگزاری انتخاباتی با حداقل میزان تنش در سطح دو شهرستان بود.

DSC_0009 DSC_0011 DSC_0012

 

DSC_0007

 

DSC_0008

DSC_0001

 

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :