طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

دانستن اصول و مبانی پدافند غیر عامل بسیار مهم و ضروری است

ارسال شده : آبان ۵, ۱۳۹۵ / ساعت : ۲:۱۳ ٫ب٫ظ
DSC_0003

علیار راستگو در جمع معاونین و مربیان پرورشی و تربیت بدنی مدارس شهرستان با بیان اینکه مبحث پدافند غیر عامل بسیار با ارزش بوده و در کل دنیا اجرایی شده اظهار داشت:  سالهای متمادی است که پدافند غیر عامل در دنیا اجرا می شود ولی متاسفانه به فراموشی سپرده شده است . وی گفت: از […]

670 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 8798

علیار راستگو در جمع معاونین و مربیان پرورشی و تربیت بدنی مدارس شهرستان با بیان اینکه مبحث پدافند غیر عامل بسیار با ارزش بوده و در کل دنیا اجرایی شده اظهار داشت:  سالهای متمادی است که پدافند غیر عامل در دنیا اجرا می شود ولی متاسفانه به فراموشی سپرده شده است .

وی گفت: از سال ۱۳۸۲ بنا به دستور مقام معظم رهبری به طور رسمی آغاز کرده است و مساله ای با ارزش است.

وی افزود: پدافند غیر عامل به نوعی دفاع  غیر نظامی و بدون اسلحه در برابر حملات دشمنان و رساندن آسیب ها به حداقل است.

وی گفت: هرچه بتوانیم آموزش بدهیم و فرهنگ سازی کنیم و اهمیت و ضرورت پدافند غیرعامل را تفهیم کنیم همچنین اعتقاد و اعتباری که فرمانده معظم کل قوا برای پدافند غیرعامل قائل شده اند را خوب منتقل کنیم، مطمئنا این کار بهتر پیش خواهد رفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: باید فرهنگ سازی لازم صورت گیرد و با درگیر کردن دانش آموزان ، دانشگاهیان و حتی عامه مردم  در بحث پدافند غیرعامل و اطلاع رسانی دقیق و آموزشهای لازم، افکار عمومی را نسبت به پدافند غیرعامل حساس نمائیم  عامه مردم نیز از موضوع کسب اطلاع می نمایند و اثر بخشی به مراتب بالاتری خواهد داشت.

راستگو بیان داشت: دانستن اصول و مبانی پدافند غیر عامل بسیار مهم و ضروری است و بر همه ما لازم است که با اصول و مبانی پدافند غیر عامل آشنایی داشته باشیم و با اجرا و رعایت آنها تا در مقابله با تهدیدات احتمالی دشمنان و کاهش خسارتهای ناشی از بلایای طبیعی از آن استفاده نمائیم.

وی در بخش دیگرای از سخنان با بیان اینکه بزرگترین و مهمترین عاملی که در کشور پدافند غیر عامل را اجرایی می کند  بالا بردن آستانه تحمل و مقاومت مردم است افزود: باید با فرهنگ سازی لازم و آشنا کردن مردم با اصل پدافند غیر عامل آستانه تحمل و مقاومت مردم را بالا ببریم تا بهتر بتوان با تهدیدات  مقابله کرد .

وی با اشاره به ارزش و اهمیت پدافند غیر عامل گفت: در دنیا پدافند غیر عامل بسیار با ارزش و با برنامه ریزی عمل می کند و حتی در طرحها و پروژه های خود طرحهای پیوستی از پدافند غیر عامل را ارائه می کنند  ولی متاسفانه در کشور ما هنوز  به خوبی  اجرایی نمی شود که لازم است  دستگاهها و نهاد های ذیربط اهمیت ویژه ای  به این موضوع داشته باشند .

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :