طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

یکپارچگی اراضی، موجب اقتصادی شدن کشاورزی می شود

ارسال شده : آذر ۴, ۱۳۹۵ / ساعت : ۱۰:۱۹ ٫ق٫ظ
DSC_0001

به گزارش روابط عمومی معاونت استاندار و فرمانداری شهرستان ویژه مرند  ،مهندس سید نژاد معاون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و مهندس توکلی مدیر کل دفتر یکپارچگی اراضی کشور با معاون استاندار آذربایجان شرقی دیدار و گفتگو کردند. راستگو معاون استاندار و فرماندار ویژه  شهرستان مرند در ابتدای این جلسه با اشاره به پتانسیلهای شهرستان مرند […]

474 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 9170

به گزارش روابط عمومی معاونت استاندار و فرمانداری شهرستان ویژه مرند  ،مهندس سید نژاد معاون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و مهندس توکلی مدیر کل دفتر یکپارچگی اراضی کشور با معاون استاندار آذربایجان شرقی دیدار و گفتگو کردند.

راستگو معاون استاندار و فرماندار ویژه  شهرستان مرند در ابتدای این جلسه با اشاره به پتانسیلهای شهرستان مرند گفت : اقتصاد مرند بیشتر بر پایه کشاورزی استوار است.

وی گفت: تمام منطقه مرند بنا به شرایط طبیعی، برای دامداری، کشاورزی و باغداری مناسب می باشد. در سال‌های اخیر به علت کاهش آب سفره‌های زیرزمینی کشاورزان تدابیری جهت تطبیق باشرایط آب و هوایی اندیشیده و برای مقابله با خشکسالی وکمبود آب زراعتی تحول نوینی در نوع کشت محصولات ابداع کرده‌اند.

وی با بیان اینکه می‌توان به کشت پسته- گل محمدی- زعفران که در اقتصاد کشاورزی به گیاه طلایی مشهور است اشاره کرده وافزودند :که این منطقه پتانسیل خوبی برای  کاشت زرشک را نیز دارا می باشد.

وی با اشاره به بحث خرد شدن اراضی کشاورزی افزودند : یکی از چالشهای بزرگ کشاورزی در ایران که مانع تغییر روش کشاورزی و مدیریت صحیح آن برای رسیدن به استاندارد های کمی و کیفی جهانی می باشد، پراکندگی و کوچک شدن اراضی کشاورزی است کوچک شدن اراضی کشاورزی پیامد منفی اقتصادی و سیاسی زیادی به دنبال دارد که از جمله آنها نبود امکان مدیریت و برنامه ریزی درست برای کاهش مصرف آب و انرژی و استفاده بهینه ازخاک، نیروی انسانی و ماشین آلات است که نهایتا منجر به افزایش هزینه تولید و جلوگیری از تولید محصول با کیفیت مطلوب و استاندارد می گردد.

آقای مهندس سید نِزاد معاون حفظ کاربری اراضی کشاورزی افزودند : موضوع تغییر کاربری اراضی کشاورزی که از دیرباز یکی از تهدیدهای بخش کشاورزی بوده است نیازمند اجرای تمهیدات اساسی و جدی در جهت منع تغییر کاربری اراضی کشاورزی است.

وی افزود:  این تغییر کاربری زمین‌های زراعی تهدید خاموشی برای بخش کشاورزی است و در آینده نزدیک، تامین امنیت غذایی و ضریب خودکفایی را به مخاطره می اندازد. در واقع تغییر کاربری هر هکتار زمین کشاورزی به مفهوم وابستگی به واردات خارجی و تهدید امنیت غذایی است.

وی گفت:  بخش قابل توجهی از خرد شدن اراضی کشاورزی مربوط به ارث است و باید این نکته را در نظر گرفت که خرد شدن زمین های کشاورزی رابطه مستقیمی با کاهش بهره وری دارد به این معنا که در این شرایط به کارگیری ماشین ها کشاورزی و فنآوری بسیار کاهش پیدا می کند و توان اقتصادی کشاورز نیز محدود میشود.

DSC_0001 DSC_0006

 

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :