طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

افزایش چهار و نیم درصدی نرخ باسوادی مردم شهرستان

ارسال شده : دی ۱۳, ۱۳۹۵ / ساعت : ۷:۳۷ ٫ق٫ظ
photo_2017-01-01_01-34-59

علیار راستگو  معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت : طبق اعلام سازمان آمار و اطلاعات میزان نرخ باسوادی در سال ۹۰ در شهرستان مرند ۹۲/۳ درصد بود که در سال ۹۵ با گذشت چهار سال این میزان با رشد چهارونیم درصدی به ۹۶/۸درصد رسیده است. وی افزود […]

732 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 9587

علیار راستگو  معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت : طبق اعلام سازمان آمار و اطلاعات میزان نرخ باسوادی در سال ۹۰ در شهرستان مرند ۹۲/۳ درصد بود که در سال ۹۵ با گذشت چهار سال این میزان با رشد چهارونیم درصدی به ۹۶/۸درصد رسیده است.

وی افزود : بیشتر قشر بی سواد شهرستان مرند را افراد ساکن در روستاها با سنین ۱۰ الی ۴۹ ساله تشکیل می دهند که یا هماهنگی های بوجود آمده با بخشداری و دهیاران و شوراهای روستا اکیپ نهضت سوادآموزی در روستا مسقر شده تا در سال های آینده شاهد کاهش وجود افراد بی سواد در این شهرستان باشیم.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با تقدیر از حضور فعال خیرین مدرسه ساز در این شهرستان گفت: خیرین مدرسه ساز با هدف ریشه کنی بی سوادی و افزایش فرهنگ سازی از طریق علم آموزی مبادرت به ساخت مدارس در نقاط مختلف این شهرستان کرده اند که این خود باعث کاهش نرخ بی سوادی در جامعه می شود.

در این جلسه مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند گفت : در هفته جاری ، خیر محترم قربانعلی سرخ شبان با اهداء زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع جهت احداث مدرسه در روستای گله بان آمار مدارس خیرساز در شهرستان مرند را به ۱۶ مدرسه با اعتبار کلی بیش از ۲۱ میلیارد  تومان رسانده است که این نشان از عزم خیرین در زمینه مدرسه سازی در سطح شهرستان و بوجودآوردن امکانات آموزشی برای نسل های آینده ساز کشور است.

پیری در ادامه افزود : طبق اعلام معاون پژوهشی سازمان آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی دانش آموزان شهرستان مرند شاداب ترین دانش آموزان در بین مناطق ۳۹ گانه استان و آخرین منطقه از نظر افسردگی هستند.

photo_2017-01-01_01-34-37 photo_2017-01-01_01-34-41 photo_2017-01-01_01-34-45 photo_2017-01-01_01-34-53 photo_2017-01-01_01-34-59

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :