طراحی سایت و قالب وردپرس طراحی سایت و قالب وردپرس

افزایش ۶۰ سانتی متری سطح آب های زیرزمینی/ انسداد ۸۸ حلقه چاه آب غیرمجاز طی سال جاری

ارسال شده : دی ۲۶, ۱۳۹۵ / ساعت : ۴:۴۳ ٫ب٫ظ
photo_2017-01-15_04-36-16

معاون فرماندار شهرستان ویژه مرند در این جلسه از کسب رتبه نخست شرکت آب و فاضلاب این شهرستان در بحث ترمیم منصوبات چاه ها و صرفه جویی در منابع آب های زیرزمینی در سطح استان خبر داد. اصغرپور افزود : با همت و تلاش کارشناسان و مسئولین شرکت آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی و قوه […]

752 بازدید | | نویسنده : admin | کد خبر: 9771

معاون فرماندار شهرستان ویژه مرند در این جلسه از کسب رتبه نخست شرکت آب و فاضلاب این شهرستان در بحث ترمیم منصوبات چاه ها و صرفه جویی در منابع آب های زیرزمینی در سطح استان خبر داد.

اصغرپور افزود : با همت و تلاش کارشناسان و مسئولین شرکت آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی و قوه قضاییه امسال شاهد افزایش ۶۰ سانتی متری سطح آب های زیرزمینی در دشت مرند هستیم.

وی افزود : تمامی کشاورزان و صاحبان واحدهای تولیدی می توانند با همکاری بیشتر با کارشناسان مربوطه و برداشت مجاز از چاه های آب خود، گام بزرگی در مواجهه با بحران آبی در سال های آینده  با آن روبه رو خواهیم شد بردارند.

اصغر پور اصلاح الگوی کشت را اقدامی مناسب در جهت کاهش مصرف آب در زمینه کشاورزی عنوان کرد.

معاون فرماندار شهرستان  ویژه مرند گفت : با تغییر الگوی کشت و اصلاح و افزایش کشت محصولات با نیاز آبی کمتر همچون زعفران، گل محمدی و پسته در شهرستان به جای کشت محصولات کشاورزی با نیاز آبی بیشتر همچون گوجه فرنگی و آفتابگردان و تجهیز زمین های کشاورزی به سیستم آبیاری قطره ای در سال های آینده می توان شاهد کاهش مصرف آب های زیرزمینی در زمینه کشاورزی باشیم.

اصغرپور افزود : در جهت افزایش راندمان محصولات کشاورزی و کاهش مصرف آب در این بخش دولت ۷۵ درصدی هزینه مربوط به تجهیز زمین های کشاورزی به سیستم آبیاری قطره ای را به صورت بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار می دهد.

مجمدی  در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مرند گفت : در طی ۱۰ ماه سال جاری ۸۸ حلقه چاه غیر مجاز طبق احکام قضایی مسدود شده و باعث صرفه جویی یک میلیون و ۶۷هزار مترمکعبی آب زیر زمینی شده است.

وی افزود : در طی سال جاری تاکنون منصوبات ۲۷۳ حلقه چاه آب مجاز توسط امور منابع آب مرند اصلاح شده است که باعث صرفه جویی بیش از  ۳۷ میلیون  مترمکعبی آب  زیر زمینی شده است.

مدیر امور آب منابع  مرند از تجهیز ۴۳۲ حلقه چاه کشاورزی به کنتور هوشمند آب و برق در این شهرستان خبر داد.

محمدی  در ادامه گفت : به صورت متوسط هرساله در دشت مرند شاهد کاهش ۵۲ سانتی متری آب های زیرزمینی بودیم که امسال با اقدامات انجام گرفته از سوی این شرکت در خصوص اصلاح منصوبات و مسدود کردن چاه های غیرمجاز نه تنها این میزان کاهش پیدا نکرده است بلکه شاهد افزایش ۶۰ سانتی متری آب های زیرزمینی در این دشت هستیم.

وی همچنین مشکل اصلی برداشت غیرمجاز آب در سطح شهرستان مرند را در برداشت بیش از حد مجاز آب در واحدهای مرغداری و گاوداری   و چاههای کشاورز شهرستان عنوان کرد.

photo_2017-01-15_04-36-01 photo_2017-01-15_04-36-08 photo_2017-01-15_04-36-12

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
نام : (لازم)

پست الکترونیک (نمایش داده نمی شود) (لازم)

وب سایت :